Джгути спицями: поетапні схеми з описом вязання для початківців, фото найкращих візерунків, поради, приклади

Джгути спицями покроково своїми руками: майстер-клас зі схемами та докладним описом, фото найкращих варіантів візерунків.

Спочатку джгути арани використовували для в’язання светрів для рибалок. Але зараз цю техніку активно застосовують для створення гарних речей. З в’язанням джгутів можуть впоратися навіть початківці.

На фото можна побачити різноманітність джгутів, виконані спицями. Ці візерунки прикрашають в’язані речі людей будь-якого віку та статі.

Види джгутів

Арани є переплетення доріжок лицьових петельок. Їх не застосовують при в’язанні як один візерунок.

Часто джгути роблять на виворітній гладіні. Візерунок схожий на сплетіння шнурів, нагадує в’язання кошиків. Починати своє знайомство зі джгутами краще з простих конструкцій.


Вертикальні смужки

Це найлегший візерунок, де використовуються лише чотири петлі для перехрещення. Більше підійде для таких смужок товста пряжа, з якої можна в’язати будь-які речі. Нижче представлений докладний майстер-клас, як в’язати вертикальні джгути спицями.

Число петель має ділитися на 6, до них ще додають дві для симетрії та стільки ж кромкових. Можна зупинитися спочатку на 34 петельках. Далі в’язання проходить за таким алгоритмом:

  • 1-й ряд – 1 кромкова, 2 осіб, потім йде повторюваний малюнок – 4 виворітних петлі та 2 лицьові. Так в’яжуть доки не дійдуть до кромкової петлі. Її пров’язують виворітною.
  • 2-й ряд – 2 вив, праворуч дві петлі перехрещують (друга петля в’яжеться лицьовою, її витягують перед першою, яку пров’язують наступну). Потім у петлях проводиться перехрест у ліву сторону (другу пров’язують за першою, а потім в’яжуть першу). Ряд закінчують 2 вив. та 1 кромкова.
  • 3-й ряд – все повторюється з першого ряду.

Візерунок виходить з обох боків. Необхідно про це знати, набираючи петлі і далі пров’язуючи джгути спицями. А схеми допоможуть упоратися з роботою.