Вязання шалі спицями та гачком: покроковий опис із майстер-класом для початківців. Схеми красивих візерунків та фото найкращих новинок

В’язання шалі: поетапна інструкція з фото найкращих схем та візерунків. Вчимося в’язати гарну шаль спицями та гачком

В’язання шалі гачком або спицями – захоплюючий процес. Під час рукоділля м’язи відновлюються після фізичного навантаження, очі відпочивають від монітора, а в мозку відбувається перезавантаження.

В’яжуть лише руки – йде процес створення шедевра. Нерідко рукоділки, побачивши новий прийом, втілюють у життя оригінальну ідею чи схему.

Коли є фото і докладний опис моделі, що сподобалася, не потрібно нічого вигадувати, досить просто взятися за роботу, відзначаючи зв’язані ряди.

Моделі шалей ручної роботи

Тим, хто захопився в’язанням спицями або гачком, краще починати з речей, які не мають складної форми. Рукоділки часто починають навчання з серветок, килимків, дитячих пледів та шарфів. Сюди ж відносять в’язання шалі гачком – за схемою готового виробу або з перетворенням мотиву, що сподобався.

Класична в’язана шаль – трикутний ажурний виріб, що накидається на плечі або на голову. Майстрині запропонували чимало цікавих різновидів, які доповнять будь-який модний образ:

  1. Бактус – клиноподібна хустка або косинка. Носять навколо шиї широким кутом спереду. Іноді його прикрашають китиці на кінцях.
  2. Пончо-шаль.Велика в’язана річ з гудзиками під руками у горловини, що легко перетворюється на верхній одяг.
  3. Палантін. Він схожий на шаль, лише прямокутної форми, накидається на плечі.
  4. Легка літня шаль з бахромою. Використовує не лише традиційним способом, а й у вигляді пляжного парео.
  5. Шаль-пелерину. Виріб не трикутної, а напівкруглої форми, іноді доповнюється невеликим коміром-стійкою та декоративними зав’язками.
  6. Палантин “трансформер”. Прямокутний ажурний виріб з прорізами для рук, який носять, накинувши на плечі, як шаль, або у вигляді жилета з поличками, що вільно драпіруються.
  7. Оренбурзька пухова хустка – прямокутна альтернатива шалі з ажурною облямівкою з козячого пуху. Майже втрачене мистецтво, народні промисли, що відроджується ентузіастами. Є шалі, косинки та палантини – полегшений варіант теплої шалі або в’язаної хустки.
  8. В’язане пончо. Спереду та ззаду виглядає як дві шалі, скріплені на плечах. Красиво виглядає їх різнокольорова пряжа з етнічними мотивами та довгою бахромою.

Корисна порада! Ефектну шаль або накидку, виконану своїми руками, доповніть широкою облямівкою, довгою бахромою або пишними кистями, якщо залишилася пряжа.