Як намалювати вазу: покрокова інструкція художника. Урок малювання олівцем для початківців

Як намалювати вазу олівцем поетапно: майстер-клас зі створення гарного малюнка своїми руками з порадами від художника

Ваза – один із найпоширеніших предметів натюрморту. Її можуть зображати порожній, із фруктами або квітами. Форми теж бувають різні, тому потрібні базові знання геометрії.

Але якщо йдеться про натюрморт або простий малюнок – розглянемо найпростіші техніки малювання, і найпростіші форми.

Базові знання

Оскільки ця стаття є посібником для початківців, у ній необхідні покрокові інструкції, які підійдуть для дорослих та дітей. Саме тому в уроках представлені найпростіші форми ваз.Щоб їх намалювати потрібно вміти користуватися лінійкою, відрізняти рівні лінії від вигнутих, і знати прості геометричні фігури:

 • Коло;
 • Овал;
 • Прямокутник;
 • Трикутник.

Якраз те, що часто вже знають 3-4 літні діти.

Від слова до справи

Перейдемо безпосередньо до практики. Нижче ми підготували 3 майстер-класи для початківців.З їхньою допомогою ви намалюєте:

 • вазу-глечик з коротким шийком;
 • 2 вази із фруктами.

Урок №1

У цьому уроці ми розповімо, як олівцем намалювати вазу-глечик.

Під словом «ваза-глечик» ми маємо на увазі вазу з низькою, широкою шийкою.


Це класичний варіант судини на уроках образотворчого мистецтва початкових класів.

Підготуйте для роботи:

 • Папір формату А4;
 • Простий олівець;
 • Ластик;
 • Лінійку.

Малюємо вазу поетапно:

 1. Поділіть основу листа А4 навпіл, поставте крапку. Відступіть кілька сантиметрів вгору та проведіть лінію довжиною 15 см.
 2. Ця лінія рівна, паралельна до боків аркуша.
 3. На кожному кінці прямої накресліть перпендикулярні лінії довжиною по 6 см. Вони повинні замикати кінці основної, утворюючи разом кут 90 градусів.
 4. Основна лінія ділить перпендикуляри на 2 – з кожного боку по 3 см.
 5. Відступіть зверху вниз 3 см основною лінією, поставте крапку. Проведіть паралельну лінію до перпендикулярів. Її довжина 4 см, з кожної сторони по 2 см.
 6. На центральній лінії, зробіть відступи по 0,5 см з кожної сторони паралельних. Поставте крапки.
 7. Відштовхуючись від відступів 0,5 см побудуйте навколо кожної паралельної лінії еліпс.

Дитині простіше буде зрозуміти еліпс як притиснутий овал. Важливо вузькі частини еліпса не загострюватися. Вони повинні бути саме овальними, щоб задавати напрямок контуру вази.

 • Коли всі еліпси побудовані, малюйте шийку – з’єднайте верхній та середній еліпси вигнутими лініями. Початок вигнуті беруть у еліпса, ніби продовжуючи овал. Дійшовши до середнього еліпса, плавно впишіть лінію у його овал.
 • Далі все залежить від необхідної форми. Виходячи із середнього еліпса, лінія може плавно опуститися вниз. Злегка вигнути посередині назовні і знову звузитися до низу. Так вийде охайна, висока ваза. Її основа більше нагадуватиме еліпс.

ПОРАДА! Щоб простіше було будувати вазу, можете накреслити ще одну паралельну лінію та побудувати навколо неї еліпс. Чортіть її в місці найбільшого виступу стінок вази, а потім плавно з’єднуйте з рештою еліпсів.


Якщо хочеться зробити «пузату» вазу, робіть вигин назовні крутіше. Щоб основа судини більше нагадувала овал. А коли потрібна витончена ваза, круто ведіть лінію назовні, до середини притискайте всередину. І ближче на дно знову трохи назовні. Лінії мають нагадувати букви «S». Максимально плавні та розташовані дзеркально один до одного

Зітріть ластиком зайві креслення всередині, зафарбуйте фарбами або заштрихуйте олівцем. Не забувайте про тіні – зафарбовуйте темнішим кольором там, куди світла потрапляє найменше.

Урок №2

У цьому уроці ми покажемо, як легко намалювати вазу для фруктів 2 способами.

Форма її більше нагадує тарілку або салатник на ніжці, але буває без неї. У простому варіанті виконання трохи ліній та переходів. Саме те, що потрібно дітям для поетапного малювання олівцем.

Спосіб для малюків

Ми підібрали спосіб, щоб якомога простіше було намалювати вазу дітям. Вона є досить примітивною, але для базових навичок підійде.

Отже:

 1. Накресліть рівносторонній трикутник з вершиною, що дивиться вгору. Розмір трикутника розраховуйте, виходячи з того, що це буде ніжка вази.
 2. Зверху накресліть ще один трикутник, тільки його вершина дивиться вниз.
 3. Розмір – у 3-4 рази більше за перший. Чортіть великий трикутник так, щоб його вершина стикалася з вершиною маленького.
 4. Чим гостріший кут, тим нижчою і ширшою буде чаша.

Щоб максимально спростити завдання дитині, кресліть великий трикутник, виходячи з маленького. Прикладіть лінійку до однієї зі сторін і продовжіть її, повторіть з протилежного боку. Коли розміру чаші достатньо, проведіть паралельну лінію – основу великого трикутника. В цьому випадку ваза буде вузькою та глибокою.

 1. Намалюйте навколо основи верхнього трикутника, еліпс. Зітріть основу.
 2. З’єднайте місце стику 2 трикутників плавними, закругленими лініями – це ніжка вази. Зітріть зайві кути всередині ніжки. Готово!

Можна залишити так, а можна домалювати фрукти. Коли малюєте їх, зітріть лінії еліпса, що потрапили всередину плодів.

Варіант для просунутих

Тут буде трохи більше форм та сполучних ліній.Ви побачите, як гарно намалювати вазу для фруктів на високій ніжці.

 • В основі лежить 3 фігури – великий і маленький трикутники та прямокутник.Покрокова інструкція:

 1. Накресліть прямокутник вертикально. Розділіть його на 2 частини прямою лінією. Поділіть її крапками на 4 частини.
 2. З’єднайте 1 нижню точку з кутами прямокутника. Треба вийти трикутник.
 3. Продовжіть його сторони за межами прямокутника. Коли лінія досягне потрібної відстані, проведіть паралель – це майбутня ніжка.
 4. 1/4 частина прямокутника зверху, розділіть на 2, поставте крапку. Отримана точка є вершиною великого рівностороннього трикутника.
 5. Проведіть лінії через кути прямокутника. Від довжини сторін залежить розмір чаші. Коли вистачить, проведіть паралель.
 6. Навколо основи великого трикутника намалюйте еліпс.
 7. Тепер з’єднайте всі фігури плавними, округлими лініями. Основу маленького трикутника можна витягнути, щоб ніжка була стійкішою.
 8. Коли форма вази намальована, зітріть усередині зайве креслення. Доріжте фрукти та готово.

Фото малюнків вази