Кулі Темарі (Японська техніка вишивання): покрокова інструкція з вишивання для початківців, фото огляд з описом техніки

Кулі Темарі (Японська техніка вишивання): вчимося робити темарі своїми руками, майстер-клас з фото та описом

Історія людства завжди була нерозривно пов’язана з мистецтвом, творчістю та рукоділлям. З бажання людей власними руками створити щось прекрасне, перетворити свій побут, відобразити навколишній світ і водночас висловити самих себе, народжувалися найдивовижніші твори.

Ще в давнину люди запозичували один в одного майстерність, створюючи вироби та змінюючи їх, вносячи в цей процес елементи власної культури та національні мотиви. Одним із подібних видів рукоділля є кулі темарі.

Трохи історії

Темарі, або ручний м’яч вважається елементом японського національного мистецтва вишивки на кулях. Проте глибший погляд на історію виникнення темарі показує нам, що це не зовсім так.

Фактично правильніше сказати, що це рукоділля виникло зовсім не в Японії, а в Китаї. Зі шматочків старого одягу китайські жінки робили щільні кульки, туго обмотували їх нитками і прикрашали вишитими візерунками.

Вироби призначалися як дитяча іграшка, більш високих цілей подібне мистецтво не переслідувало.

У Японію ж кулі прийшли приблизно в 7-му столітті нової ери, разом із грою під назвою «кемарі» – різновидом футболу, для якої, звичайно ж, був потрібен м’яч.


Ігрові м’ячі ще не були багато декоровані, а вироблялися зі шкіри тварин, переважно оленів. Однак згодом гра набула більшого поширення, і збереглася в практично незмінному вигляді і досі.