Шарф-хомут спицями: 150 фото ідей та варіантів, як звязати своїми руками. Вчимося вязати за схемами для початківців

Шарф-хомут спицями – покрокові схеми в’язання для початківців, фото новинок з описом, як зв’язати своїми руками

Універсальний виріб – в’язаний спицями шарф-хомут. Модний аксесуар відрізняється великою різноманітністю варіацій.

Круговий шарф або снуд зігріває шию та нижню частину обличчя, іноді носиться як комбінований головний убір.

Стильні моделі для жінок, чоловіків та дітей відрізняються за формою, візерунком та способом виконання. Деяких варто розглянути докладніше.

Моделі кругових шарфів

Неможливо двома словами пояснити початківцям любителям рукоділля, як зв’язати шарф-хомут спицями. Спочатку стилісти рекомендують визначитися із моделлю.

 1. Укорочений круговий снуд-труба – виріб на один оборот. По висоті в’яжеться до мочок вух. Він добре гріє з холодної пори року.
 2. Ідеальний вибір для тих, хто не носить головні убори. Такі моделі часто замовляють зв’язати чоловіків або хлопчиків, які стежать за модою.
 3. Більшість жінок віддає перевагу м’яким круговим шарфам, що укладаються в 2 обороти. Його можна трохи перекрутити – він красиво лежить светри або куртки.
 4. Пишний «хомут», пов’язаний гумкою, носять у 2-3 обороти. Це модне доповнення до модного ансамблю або звичайного верхнього одягу.

Зверніть увагу! Завдяки еластичності, виконаний пишною англійською гумкою виріб носять по-різному – під капюшон, замість хутряного коміра, на голу шию, поверх ворота куртки або замість капюшона, накинувши другий оборот на маківку.
Снуд великої в’язки. Ефектний виріб в’яжуть товстими спицями.

  Його можна по-різному укладати. Через обсяг його незручно накручувати в 2-3 петлі, але можна зв’язати двостороннім візерунком. Стандартна висота – до вух. Відмінний теплий варіант для тих, хто не любить шапки та інших головних уборів.
 1. Декоративний шарф-хомут, пов’язаний спицями – ефектний виріб, що в’яжеться виключно для краси. Його можна в’язати з будь-якої красивої пряжі, незвичайним візерунком або будь-якої нової техніки, щоб обіграти естетику.
 2. Зовсім необов’язково, щоб круговий шарф був теплий. Його можна красиво перевертати, прикрашати великою брошкою.
 3. Хутровий «хомут» в’яжеться із спеціальної пряжі «травка». У готовому вигляді він виглядає розкішно, особливо коли імітує хутро. Для цього підбирають білу сірку, коричневу чи чорну пряжу. Носиться замість хутряного коміра.
 4. Широкий шарф-капюшон в’яжеться на 2 обороти, друга петля недбало накидається на маківку, обрамляючи обличчя.Такий варіант підходить дівчатам, які не носять шапки, люблять капюшони, але вони не мають кожної куртки або пальта.
 5. Різновиди, що нагадують капюшон – “капор” і “снуд-труба”. Другий варіант відрізняється великою висотою, але носиться без обертів. Нижня частина лягає на плечі, верхня обрамляє обличчя, утворюючи складки під підборіддям.
 6. Капор – той самий снуд на 2 обороти, але пошитий на потилиці у формі капюшона.
 7. Пелерина з хомутом – в’язаний виріб, де поєднується опліччя (тепла накидка на плечі) з високим коміром. Вона може бути жорстким (типу труби) або м’яким, щоб драпірувати у довільному вигляді. Такі вироби можна зв’язати поперечною гумкою, розширюючи на плечі частковим в’язанням (неповними рядами).

Спільне у цих моделей лише одне – це кругова річ, а не простий шарф зі звисаючими кінцями. Пров’язавши широку смугу, снуд акуратно зшивають і носять так, щоб шов не був помітним.

Корисна порада! З однакової пряжі зв’яжіть стильний аксесуар на додаток до светри, худі та кардигану. Виріб, що знімається, виглядає цілком ефектно – приклад на фото шарфу «хомутом».