Годівниця для птахів своїми руками: ТОП-100 фото оригінальних ідей, інструкція з дерева, фанери, пляшки

Годівниця для птахів своїми руками: схеми, креслення, фото оригінальних ідей, робимо годівницю з підручних матеріалів

Турбота про птахів та тварин – один із головних етапів виховання дитини. З цією метою більшість батьків навчають дітей мистецтву будівництва годівниці та шпаківень.

Самодельні аксесуари можна побачити у приватних дворах, на дачних ділянках, парках та лісах. Багато видів годівниці можна виготовити зі звичних підручних матеріалів, використовуючи лише власну кмітливість та мінімальний набір інструментів.

Вимоги до саморобних аксесуарів

Годівля для птахів можна побудувати практично з будь-якого матеріалу: картонної коробки, пластикової пляшки, листа фанери, непотрібного металевого посуду. Однак, слід пам’ятати, що птахи і тварини також піддаються впливу патогенних бактерій і грибків, особливо при тривалому застої їжі та води всередині годівниці.












Тому, при будівництві такого виробу слід дотримуватися низки вимог:

  • Для картонних аксесуарів слід продумати дах або навіс, щоб дощ і сніг не призвели до швидкого розмокання паперу.
  • Дах необхідний й іншим видам годівниць, щоб вода не застоювалася всередині, не створювала умов для розвитку та розмноження мікроорганізмів.
  • Особливу увагу приділяють безпеці використовуваних матеріалів. Усі дерев’яні поверхні просочують вологостійкою сумішшю або виробничою олією.
  • Не варто використовувати для будівництва пошкоджені матеріали, особливо за наявності слідів шкідників.
  • Для декору необхідно використовувати тільки безпечні (не токсичні) фарби та покриття.
  • Металеві поверхні обов’язково обробляють від корозії.

Готову конструкцію важливо надійно закріпити на гілці або дерев’яному остові, щоб вітер та інші атмосферні явища не пошкодили готову конструкцію. Схеми створення годівниць для птахів можна знайти заздалегідь, щоб суттєво полегшити роботу майстра.