Троянди гачком: схеми вязання з покроковим описом, майстер-клас для початківців, фото оригінальних ідей

Роза гачком: покрокова інструкція, як зв’язати троянду за фото схемами та докладним описом для початківців

Самодельна троянда – традиційна прикраса для одягу, аксесуарів та предметів інтер’єру. Красива троянда, пов’язана гачком, прикрасить дитячу панамку та жіночий пляжний капелюх, ефектну сумку або косметичку, яку приємно було б подарувати близькій людині.

Ці квіти в’яжуть за простою схемою, але настільки майстерно, що здалеку складно відрізнити імітацію «королеви квітів» від її нев’янучого аналога.

Спіральні троянди гачком

Відрізняється в’язання гачком схематичної троянди, об’ємної квітки для посадки на одяг та імітації живої троянди, яка прикрасить будь-який інтер’єр.

Найпростіший виріб – в’язана гачком смужка, яку згортають рулоном, равликом або спіралькою.

Смужка, що імітує в’язану прикрасу, в’яжеться дуже просто. Короткий опис процесу виготовлення саморобної троянди своїми руками:

  1. Візьміть невеликий клубок із залишків акрилу та гачок середньої товщини, сформуйте «нульовий» ряд із повітряних петель. Достатньо 21 петельки.
  2. Одну петельку – на поворот роботи, далі перший ряд стовпчиками без накиду з кожної повітряної петлі.
  3. Знову пропускаємо 1 петлю для підйому та пров’язуємо з верхівки кожного півстовпчика по 2 стовпчики з 1-м накидом (до кінця роботи). Повинно вийти 40 стовпчиків. Робота закручуватиметься спіралькою, але так і має бути.
  4. Наступний ряд – 3 повітряні петлі підйому і далі до кінця ряду знову в’яжемо з кожної верхівки попереднього ряду по 1 стовпчику з накидом. Усього вийде 80 стовпчиків (кожна строчка вдвічі більша).
  5. Ця «спіраль» сама закручуватиметься, але з неї потрібно сформувати трояндочку. Щільно складаючи «равликом» основний ряд, підшийте нижню частину такої де пряжі або швейними нитками в колір.

Виконайте ще 2-3 трояндочки таким же способом – чудова прикраса для дитячої шапочки. Його можна доповнити в’язаними або вишитими листочками. У центрі троянд можна зробити серединку з перлини або блискучої намистини.