Троянди гачком: схеми вязання з покроковим описом, майстер-клас для початківців, фото оригінальних ідей

Роза гачком: покрокова інструкція, як зв’язати троянду за фото схемами та докладним описом для початківців

Самодельна троянда – традиційна прикраса для одягу, аксесуарів та предметів інтер’єру. Красива троянда, пов’язана гачком, прикрасить дитячу панамку та жіночий пляжний капелюх, ефектну сумку або косметичку, яку приємно було б подарувати близькій людині.

Ці квіти в’яжуть за простою схемою, але настільки майстерно, що здалеку складно відрізнити імітацію «королеви квітів» від її нев’янучого аналога.

Спіральні троянди гачком

Відрізняється в’язання гачком схематичної троянди, об’ємної квітки для посадки на одяг та імітації живої троянди, яка прикрасить будь-який інтер’єр.

Найпростіший виріб – в’язана гачком смужка, яку згортають рулоном, равликом або спіралькою.

Смужка, що імітує в’язану прикрасу, в’яжеться дуже просто. Короткий опис процесу виготовлення саморобної троянди своїми руками:

 1. Візьміть невеликий клубок із залишків акрилу та гачок середньої товщини, сформуйте «нульовий» ряд із повітряних петель. Достатньо 21 петельки.
 2. Одну петельку – на поворот роботи, далі перший ряд стовпчиками без накиду з кожної повітряної петлі.
 3. Знову пропускаємо 1 петлю для підйому та пров’язуємо з верхівки кожного півстовпчика по 2 стовпчики з 1-м накидом (до кінця роботи). Повинно вийти 40 стовпчиків. Робота закручуватиметься спіралькою, але так і має бути.
 4. Наступний ряд – 3 повітряні петлі підйому і далі до кінця ряду знову в’яжемо з кожної верхівки попереднього ряду по 1 стовпчику з накидом. Усього вийде 80 стовпчиків (кожна строчка вдвічі більша).
 5. Ця «спіраль» сама закручуватиметься, але з неї потрібно сформувати трояндочку. Щільно складаючи «равликом» основний ряд, підшийте нижню частину такої де пряжі або швейними нитками в колір.

Виконайте ще 2-3 трояндочки таким же способом – чудова прикраса для дитячої шапочки. Його можна доповнити в’язаними або вишитими листочками. У центрі троянд можна зробити серединку з перлини або блискучої намистини.В’язана троянда-спіраль з пелюстками

Для тих, хто розібрав, як виконується основа спіральних троянд, буде нескладно зв’язати троянду гачком – схема, де верхній ряд формується з «віял».

Закруглені деталі верхівки троянди зі стовпчиків, що виконуються з одного пробілу між стовпчиками – це і є майбутні пелюстки.

Нескладно зрозуміти, що зазубрений край або пелюстки – верхівка троянди, а початковий ряд так само згортають равликом, щоб пошити готову роботу.

Рада! Для більшої подібності до справжніх квітів, рекомендується зв’язати троянди гачком із пряжі білого, рожевого або червоного кольору.

Більш розкішну троянду можна зв’язати на ажурній основі – двічі пров’язати віяла стовпчиками з накидом. Верхні пелюстки також можна в’язати стовпчиками з двома або трьома накидами.

Величину троянди можна варіювати, збільшуючи чи зменшуючи кількість повітряних петель наборного ряду. Ось як вони виглядають у готовому прикрасі. Одинакові троянди можна зв’язати для комплекту, наприклад, пляжної сумки та панами або ажурного капелюшка.

Якщо хочеться зробити троянду ефектнішою, можна крайній ряд обв’язати світлішим відтінком, вийде цілком натурально. Як у живої квітки, основи пелюсток, як правило, трохи темніші або більш насичені кольори.

Можливо, процес буде зрозумілішим, якщо подивитися майстер-клас для початківців, як в’язати об’ємну троянду гачком.


Плоскі троянди гачком

Зображення троянди часто використовують у техніці ірландського мережива, коли тонкою сіткою з’єднують гачком готові елементи. Але ця техніка – для просунутого рівня, її освоюють справжні майстрині.

Плоска троянда гачком із цілісними пелюстками – відео.

Найпопулярніша тема для наборного мережива – квіти. Вони виконуються по-різному, доповнюючи в’язаними листочками, бутонами та рослинними завитками.

Плоскі троянди викладають із в’язаного джгута, скріплюючи дрібною сіточкою того ж кольору по вивороті. Це дуже копітка робота, але результат просто чудовий.

Ірландське мереживо зазвичай починають в’язати з більш простих кольорів та подвійних троянд. Перший ряд йде на закріплення на полотні, як на фото в’язаної гачком троянди на сукні ручної роботи. Верхня «коронка» пелюсток троянди залишається вільною, трохи загинаючись до центру.

Інші способи в’язання троянди

Квіти в’яжуть не лише гачком, а й спицями. Окремі пелюстки можна в’язати знизу вгору або впоперек – вони по-різному загортатимуться.

Рада! Щоб надати їй натуральності, можна прикрасити готовий виріб прозорим бісером – як краплі роси в ледь розкритих пелюстках.

Тим, хто володіє спицями та гачком, пропонується зв’язати з тонкої пряжі квітку з окремих пелюсток. Його можна красиво скласти, трохи вивернути краї після збирання.

 • Далі буде потрібно сформувати повноцінну «троянду з куща», прикріпивши бутон до товстого дроту. Коли верхівка надійно закріплена, стебло обертають тонким папіром.
 • Трохи вище середини стебла прикріплюють листя троянди, пов’язані гачком за простою схемою. Готові елементи листя теж з’єднують дротом, прикрутивши до стебла, закривши зеленим папером.

Такий же виріб – троянда гачком, схема та опис.

Покрокове виконання пелюсток:

 1. В’яжемо денце, на якому кріпляться пелюстки. Воно виконується традиційним способом як основа для серветки або іншого кругового виробу – від кільця з повітряних петель стовпчиками зі збільшенням їх кількості в кожному ряду.
 2. Виконавши основу з 4 рядів стовпчиками з 1-м накидом за схемою добавок, виконують 2 ряди окремих пелюсток – внутрішній та зовнішній ряд.
 3. Внутрішні пелюстки повинні бути вужчими, щоб надати виробу витонченості.
 4. Вони виконуються за схемою впоперек, основу стягуємо для отримання об’ємної чашки.
 5. Зовнішній ряд краще в’язати щільніше – лише стовпчиками без накиду. Можна зробити від донця або в’язати трохи опуклі пелюстки.
 6. Після складання пелюсток, бажано доповнити квітку зеленими чашолистками, як у живих троянд.

Після завершення основи квітки прикласти його до стебла з листям.

Як зв’язати листочки для троянд

В’язані троянди виглядають більш мальовничо, якщо вони доповнені в’язаним листям, що імітує живий аналог.

Бажано в’язати листочки з тонкої пряжі темно-зеленого кольору за однією із запропонованих схем, запозичених у техніки ірландського мережива.

Оцініть приклади в’язання об’ємних троянд гачком за запропонованими схемами з листям.


Вироби ручної роботи, прикрашені в’язаними трояндами

 1. Кілька в’язаних кольорів.
 2. Косметичка з об’ємними трояндами.
 3. Сумка в техніці «бабусин квадрат» з трояндами по центру.
 4. Ажурна кофточка, пелерина – трояндочками.
 5. Букет в’язаних троянд у вазі – інтер’єрний декор.
 6. Літня кофточка з трояндами – у техніці ірландського мережива.
 7. Серветка з трояндами у філейній техніці.

Для уточнення техніки виконання пропонуємо дивитися відео – троянда гачком.

Фото в’язаної троянди гачком