Холодна порцеляна покроково своїми руками: рецепт приготування в домашніх умовах без варіння + вироби з фото інструкцією

Холодна порцеляна поетапно: особливості та способи виготовлення в домашніх умовах своїми руками (фото рецептів)

Прикраси та різні дрібниці зроблені своїми руками дуже цінуються. Вони оригінальні та неповторні. Вироби ручної роботи роблять з різних матеріалів.

Одним із цих матеріалів є холодна порцеляна, яка нещодавно з’явилася. Досвідчені рукоділки вміють чудово робити холодну порцеляну своїми руками.

Що таке холодна порцеляна

Чудовим і податливим матеріалом є холодна порцеляна. Склад матеріалу абсолютно безпечний, тому можна створювати різні речі разом з дітьми.

Холодний фарфор схожий на пластилін або тісто. Цей матеріал дуже пластичний, приємний на дотик. Працювати з ним приємно, він не приносить дискомфорт, а навпаки приносить задоволення під час ліплення.

Готовий виріб не потрібно обпалювати, він застигає при кімнатній температурі. Таку порцеляну можна придбати в магазині або зробити самому. Усі необхідні компоненти для створення завжди знаходяться під рукою і коштує недорого.

Домашній холодний фарфор відрізняється тим, що його консистенцію кожна майстриня може підігнати під себе і зробити потрібну кількість матеріалу.


Історія холодної порцеляни

Свій початок холодна порцеляна бере в 19 столітті. Батьківщиною є Аргентина. Але багато хто вважає цю інформацію недостовірною. Є переконання, що до винаходу холодної порцеляни приклав руку російський майстер Іванов Петро.

Вважається, що саме він виготовив перші квіти з холодної порцеляни. Зробив він їх, щоб прикрасити флакон із духами, які призначалися для імператора та його сім’ї.
Є відомості, що про походження холодної порцеляни згадується в китайських трактатах. Назва в нього була інша, але склад такий самий як у Петра Ульяновича.

Після його смерті рецепт так і не знайшли. Ніхто ніяк не міг повторити його і знайти ті елементи, які давали холодному фарфору тонкість і витонченість.

У 2002 році Андрєєв Євген винайшов власний рецепт.Холодна порцеляна, приготовлена ​​за цим рецептом, дуже пластична і податлива під час роботи з ним.