Альтанка своїми руками: покрокова інструкція виготовлення простої альтанки з дерева та металу, фото схем, креслень, проектів, ескізів

Альтанка своїми руками: схеми та ескізи, проекти та креслення, фото інструкція, як зробити альтанку з дерева у сучасному стилі

Альтанка – поширена конструкція на великій або добре облаштованій дачній ділянці. А ось власники шести соток лише розглядають картинки альтанки зробленої своїми руками, бажаючи колись реалізувати тематичний задум.

Відкладання будівництва альтанки на пізній термін пояснюється браком часу, сил та коштів. Але якщо добре подумати, то зведення альтанки потребує небагато ресурсів за умови, що вона невелика та сезонна.

Актуальність проекту

Перш ніж братися за креслення альтанки, варто з’ясувати, наскільки вона актуальна. Зрозуміло, що тимчасове укриття зайвим не буває: людині періодично треба відпочивати від роботи, а також ховатися від спеки та опадів. Тому навіть дешевий проект дуже актуальний.

Але цільової аудиторії альтанка може стати в нагоді в інших випадках:

  • У сім’ї є діти, які менш стійкі до сонячного удару і взагалі хочуть періодично усамітнюватися;
  • Ландшафт здається незавершеним, а часу та коштів на посадку великого дерева не вистачає;
  • Кут високої огорожі або дачний будинок треба завершити прибудовою;
  • Після будівництва та ремонту інших об’єктів залишилося багато будматеріалів, які треба витрачати з розумом;
  • Дільниця розрослася дикими деревами та чагарниками, які можна спиляти та використовувати для будівництва безпосередньо альтанки.

Залишається тільки вибрати конкретний варіант, після чого поставити питання, якою повинна бути схема альтанки і рівень відкритості конструкції. Саморобна альтанка, що стоїть окремо, влаштовується в тіні або по сусідству з деревом.

Якщо дерева відсутні або вони низькі, то альтанку рекомендується зробити напіввідчиненою – зі стінами та відкритими віконними отворами.