Як зробити антисептик для рук своїми руками: рецепти виготовлення антисептика на спирту в домашніх умовах (фото інструкція)

Як зробити антисептик для рук своїми руками – інструкція приготування на спирту в домашніх умовах (фото + рецепти)

Перевірений спосіб зупинити поширення мікробів – ретельне миття рук. Але коли мило та вода недоступні, рекомендується використовувати дезінфікуючий засіб для рук із вмістом спирту не менше 60%.

Антисептик для рук вбиває мікроби. Однак, оскільки насправді воно не змиває мікроби, гаряча вода і мило, як і раніше, залишаються кращим захистом від поширення бактерій та вірусів.

У цій статті ми поговоримо як про синтетичні антисептики, так і про їх комбінацію з натуральними компонентами, щоб захистити вашу шкіру від дії спирту та підвищити ефективність приготовленого засобу.

Що таке антисептик

Антисептики відносяться до протимікробних продуктів, які вбивають або запобігають зростанню мікроорганізмів на живих тканинах організму. Їх наносять на порізи, відкриті рани, опіки або відкриті тканини, щоб придушити мікроби, що спричиняють інфекції.Найчастіше використовувані антисептики включають:

  • Спирт,
  • Перекис водню,
  • Хлоргексидин та йод.

Існує також широкий спектр природних антисептиків, які більш м’які, але настільки ж потужні, як і їхні хімічні аналоги, у боротьбі з мікробами та бактеріями, які розмножуються у відкритих ранах або пошкоджених слизових оболонках.

До них належать лікувальні трави, такі як календула та орегано, а також ефірні олії, такі як лаванда та розмарин, які ефективно поєднують при виготовленні антисептика в домашніх умовах.