Чим відмити зеленку: відмиваємо за 5 хвилин з рук, шкіри, меблів, підлоги та волосся в домашніх умовах, ефективні методи видалення зеленки

Чим відмити зеленку – швидкий спосіб, як відмити зеленку з рук у домашніх умовах, огляд кращих ідей

Люди досить часто використовують розчин діамантової зелені, або, в народі, зеленку. Це розчин на спиртовій основі, який є чудовим антисептиком.

Його часто використовують при різних пошкодженнях, ранах, при вітрянці у дітей і т.д. Однак, цей антисептик є потужним барвником, тому його виведення зі шкіри або інших поверхонь викликає певні труднощі.

Зеленка на шкірі

Найчастіше, звичайно ж, зеленкою змащують шкірні покриви, оскільки вона для цього призначена. Барвник дуже їдкий і легко вбирається в шкіру. Як правило, залишки від зеленки на шкірі триматимуться від двох до десяти днів.
Деяким людям це приносить певний дискомфорт, особливо якщо потрібно йти на побачення чи роботу. Причини можуть бути різні. Так чи інакше, рана вже загоїлася, а зеленка ще тримається. Чим же відмити зеленку зі шкіри? Існує кілька варіантів.

Для початку, звичайно ж, варто спробувати видалити її звичайним мильним розчином, а краще господарським милом, але це допоможе тільки в окремих випадках, коли зеленка проникла не дуже глибоко в шкіру. Свіжу пляму можна спробувати видалити вологими серветками.

Відмити зеленку з обличчя або інших частин тіла можна такими засобами:

 1. Зубна паста. Непоганий варіант, а головне найбезпечніший і дуже ефективний. Достатньо розтерти по плямах від зеленки. Плями повинні одразу зійти. Інакше можна повторити ще раз. Краще використовуйте пасту, що відбілює.
 2. Відбілювач. Досить ефективний, але не найбезпечніший варіант. Хімічні відбілювачі можуть викликати алергічні реакції і лише завдавати шкоди, тому використовувати обережно та дуже добре промивати водою.
 3. Спирт. Хороший та цілком безпечний варіант. Досить намочити ватку та відтирати. Однак ефект не такий гарний, тому що можуть залишитись ледь помітні сліди.
 4. Лимон. Цілком звичайний варіант. Результат буде залежати від свіжості та наскільки кислий лимон.
 5. Оцет.Відмінний варіант, але на шкіру може погано діяти. Тому після відмивання зеленки слід добре промити ділянку теплою водою і намазати якимось дитячим кремом.
 6. Рідина для зняття лаку. Найефективніший спосіб, який теж погано впливає на шкіру. Повторити такі ж дії, як після обробки оцтом.

Чим змивати зеленку у дітей

У дитячому віці люди часто переносять вітрянку. Дитина може відчувати дискомфорт від усвідомлення наявності цих плям після одужання, особливо у дитячому колективі.

Дітям категорично заборонено використовувати більшість перерахованих вище засобів, оскільки вони шкідливі для шкіри.

Дітям краще скористатися такими варіантами:

 1. Перекис водню. Слід використовувати звичайний перекис із концентрацією 3%.
 2. Вона абсолютно нешкідлива і добре видаляє плями.
 3. Зовсім маленькі цятки можна видалити олією.
 4. Після обробки протерти це місце серветкою або ваткою та добре промити з милом.
 5. Найнешкідливішим буде використання дитячого крему, який добре відмиває плями зеленки.
Як змивати зеленку з різних покриттів

Через необережність або випадково деякі проливають зеленку на одяг, килим та інші місця. У такому разі найважливішим фактором стане те, наскільки швидко ви почнете діяти.Чим відмивати зеленку з килима в домашніх умовах?

 1. Для початку відразу треба зібрати всю зеленку, яка не встигла вбратися. Для цього рухами, що промокають, ганчіркою видаляємо всю рідину.
 2. Доцільно під килим у цьому місці підкласти якийсь валик у вигляді складеної в кілька разів ганчірки. Це необхідно для того, щоб зеленка не ввібралася в підлогу.
 3. Потім слід використовувати заздалегідь приготовлену суміш із 100мл спирту, 100мл теплої води та трохи рідкого засобу для миття посуду.
 4. Всю процедуру проводити у рукавичках. При змішуванні вийде піна, яку потрібно акуратно втирати пляму.
 5. Залишити це на 5 хвилин, потім змити мокрою губкою, змоченою у теплій воді.

Якщо до кінця пляма не зійшла, замініть нижче валик і повторіть все, тільки залиште піну на 10 хвилин.

Чим же відмивати зеленку з лінолеуму? Якщо все-таки сталося так, що зеленка потрапила на лінолеум, існує один ефективний спосіб.

 1. В першу чергу потрібно видалити рідину, що не вбереться, серветками або ганчіркою. Знову ж таки промокаючими рухами, а не розтиранням.
 2. Потім приступаємо до видалення плями. Для початку потрібно сіль, яку треба насипати на пляму і видалити за пару хвилин.
 3. Після цього, залежно від того, що у вас є вдома, відтираємо пляму.
 4. Найкраще підійде рідина для зняття лаку, ацетон або нашатирний спирт. З лінолеум не так складно.

А от якщо меблі? Як і чим відмивати плями зеленки з меблів?

 1. Зі шкіряного покриття найкраще видаляти спиртовими серветками або спеціальним засобом для виведення плям.
 2. Бажано, щоб на поверхню шкіряного покриття потрапляло сонце.
 3. Іноді цього достатньо, щоб пляма сама по собі зникла. З текстильним покриттям все важче.
 4. Насамперед намагаємося видалити ватним диском, який намочений спиртом або перекисом.
 5. Якщо це не допомогло, то ефективною буде суміш води та оцту в рівному співвідношенні. Хороший ефект дає суміш крохмалю та води.
 6. Крахмалу вдвічі більше. Таку суміш потрібно залишити до підсушування та видалити мокрою губкою.
 7. З дерев’яної поверхні пляму можна видалити содою та оцтом. Залийте оцтом соду в місці плями і після шипіння видаліть ганчіркою.

Як бути з одягом

Чим відмити зеленку з одягу? Дуже актуальне питання, адже на одяг зеленця попадає дуже часто. Тут дуже важливо діяти якнайшвидше.

 • Найкраще відразу нанести ваткою звичайний оцет і мильна піна. Обробити пляму і залишити на 5-10 хвилин, потім теплою водою випрати вручну з господарським милом.
 • Хороший ефект також матиме ацетон, аміак або саліцилова кислота. Якщо одяг білий, то гарний ефект дасть відбілювач.

Головне діяти швидко. Бажаю удачі!

Фото-інструкція