Плед для новонародженого поетапно спицями та гачком: схеми з докладним описом створення пледа з плюшевої пряжі (120 фото)

Плед для новонародженого покроково – прості схеми в’язання спицями та гачком, фото поради щодо вибору пряжі

Однією з важливих речей для дитячої буде в’язаний плед для новонародженого. Він не тільки даруватиме затишок, але також зігріватиме малюка на прогулянках і в ліжечку.

Пряжа для в’язання

Підготовчий крок, якому варто приділити належну кількість уваги. Варто враховувати багато факторів, щоб дитині було комфортно.

Які варіанти підійдуть для дитячого покривала

 • На виріб не повинна виявлятися алергічна реакція. Тому слід обирати пряжу, на якій є спеціальна позначка «дитяча». Вона безперечно підійде для в’язання і ви напевно не помилитеся.
 • Матеріал залежить і від того, в яку пору року був день народження дитини. Наприклад, якщо це кінець весни або початок літа, зверніть увагу на комбіновані нитки з бавовни з акрилом. Зв’язати плед для новонародженого гачком із такої тонкої та легкої пряжі буде неважко, та й малюкові не буде спекотно. Для зимових чи осінніх краще зупинити свій вибір на вовняних та акрилових нитках середньої товщини. Таке м’яке покривало добре зберігатиме тепло.
 • Наступна характеристика пряжі – вона не повинна бути «колючою» і викликати роздратування ніжної шкіри.
 • Нитки не повинні пушитися, оскільки їх ворс може потрапити до рота та дихальних шляхів дитини.

 • Для дитини бажано підібрати пастельні відтінки. Яскрава колірна гама може викликати дискомфорт у немовляти та відволікати від сну. Як приклад, можна спиратися на кольори – блакитний, м’ятний, рожевий, бежевий, бузковий тощо.Кілька корисних секретів від майстринь

 • Чим товщі пряжа, тим менша її витрата;
 • У більш слабко скрученій нитці витрата більш економна;
 • Більшість матеріалу піде на ажурні та складні візерунки;
 • При в’язанні гумкою пряжі йде в кілька разів більше;
 • В деяких випадках товсті спиці допоможуть зменшити витрати мотків (не завжди).

Підготовчий етап

Перед тим, як приступити до в’язання пледу для новонародженого спицями або гачком, потрібно наслідувати кілька порад. Вони допоможуть створити якісний виріб покроково та легше.

 • Підберіть і придбайте пряжу, враховуючи поради з попереднього пункту;
 • Виберіть уподобаний візерунок. Перед тим, як приступити до покривала, вивчіть уважно схему в’язання і спробуйте зв’язати невелике тренувальне полотно;
 • Зробіть розрахунок за отриманим зразком, виходячи з бажаних розмірів майбутнього пледу;
 • Підберіть під вибрані нитки інструменти (гачок або спиці) потрібного розміру.

Візерунок не повинен бути дуже мудрим, опуклим, надто рельєфним, заплутаним або з додатковою бахромою. Головне – комфорт та безпека дитини.

Так що краще зробити простий, затишний та легкий плед, який прослужить довгий час.

Як розрахувати розмір покривала

Оскільки схеми дитячих пледів для новонароджених різняться, то розмір виробів також варіюється. З цієї причини варто знати, як прорахувати необхідні параметри і не помилитися.


Адже невірно підібране за розміром покривало може бути занадто важким або навпаки, виявиться надто маленьким, щоб повністю прикривати немовля. Та й підковдри випускаються за стандартними мірками, тому доведеться враховувати різні фактори та умови.

Для колиски краще вибирати плед більшої ширини, ніж у ліжечка – це допоможе підштовхнути тканину під матрац і зафіксувати виріб, приховавши малюка. Для прогулянок у холодну пору року підійде покривало розміром 140 на 100 см. У літній період розмір може бути меншим – від 90 до 100 см.

Простий дитячий плед

Один із простих варіантів, який підійде навіть для тих, хто тільки-но почав в’язати або не має достатньо досвіду. Швидкий та простий майстер-клас у кілька кроків, як зробити плед для новонародженого допоможе вам своїми руками створити цю корисну річ.

Для новачків більше підійдуть нескладні візерунки гладдю або хустковою в’язкою. Для роботи знадобляться:

 • Пряжа – 600 г,
 • Спіці розміром 3,5

Враховуйте, що полотно, пов’язане візерунком шахматка, вийде двостороннім і дуже щільним. У процесі використовуються як лицьові, так і виворотні петлі.

 1. Виберіть розмір квадратиків за кількістю петель. Наприклад, 4 на 4. Це виглядатиме так: чергування чотирьох лицьових та чотирьох виворітних протягом ряду.
 2. І таких рядів, відповідно, 4 штуки.
 3. Порядок зміщується – спочатку 4 виворітних, а потім 4 лицьових. І таким чином в’яжеться полотно необхідної довжини.
 4. Квадратики можуть бути будь-якого обраного розміру, головне зробити попередні розрахунки та знати необхідну кількість петель для обраної ширини.

Не забудьте додати пару додаткових кромкових петель.
Святковий плед для малюка

На особливий випадок, наприклад, на виписку або місяць від дня народження, можна зробити гарний та оригінальний подарунок. Навіть на фото такий плед для новонародженого виглядатиме як прикраса.

Якщо в’яжеться у зимовий період, покривало можна додатково утеплити підкладкою. Для теплої пори року підійде і в’язаний ажурний виріб.

У процесі знадобляться такі матеріали:

 • Акрилова пряжа 350 г;
 • Спіці розміром 3,5

З такими інструментами та нитками щільність повинна вийти за розміром 10 на 10 см = 25 петельок; 40 рядів.

Схема в’язання йде у вигляді шестикутників, висота яких становить приблизно 20 см. Таких шестикутних мотивів знадобиться 22 штуки.

Процес створення одного елемента:

 • Для початку потрібно набрати на спиці 8 петель.
 • 1 ряд: кромкова п., 1 лицьова, накид – повторити шість разів, кромкова петелька.
 • Такий раппорт повторюється ще шість разів. Після того, як буде готово 36 рядів, закрийте петлі.
 • Зв’яжіть також шість напівмотивів. На відміну від цілого, рапортів тут буде лише три.

Трикутник

Для його створення зшиваються крайки отриманих раніше шестикутників. Між собою з’єднуються перший і другий.

 1. У шестикутного елемента зі сторін потрібно підняти по 20 петель, а разом відповідно 40.
 2. Ряд в’яжеться виворотом, після чого йде продовження з перодого до 17 ряду включно.
 3. 18 ряд: разом пров’язуються виворотом відразу 3 петлі, після 2 виворітних. Для отримання однієї петлі із двох перша накидається на наступну.
 4. За таким принципом продовжуйте в’язати трикутники, а також не забувайте про з’єднання між собою шестикутних деталей та півшестикутників.
 5. Прикінцевий етап: по краях виробу пров’яжіть по 200 петельок. Для окантування покривала потрібно набрати близько п’яти сантиметрів хустковою в’язкою.

У процесі, через ряд додайте по одній петлі з обох боків. Зробити це потрібно 10 разів.

В кінці потрібно закрити петлі в’язання та прошити краї.

Фото пледу для новонародженого