Мольберт своїми руками покроково: інструкція з кресленнями та розмірами створення складного мольберта для малювання, фото

Мольберт своїми руками: фото, креслення, розміри, покрокова інструкція, як зробити мольберт для малювання в домашніх умовах

Художня творчість передбачає застосування різноманітних інструментів та пристосувань для комфортної роботи.

Окрім кистей та фарб, живописці використовують спеціальну конструкцію — мольберт, який служить для фіксування паперового листа або полотна полотна на потрібній висоті під певним кутом.

Купити такий виріб можна у будь-якому художньому салоні чи магазині товарів для творчості. Але враховуючи те, що мольберт для малювання — річ індивідуальна, яка потребує відповідності вимогам та перевагам майстра, краще виготовити його самостійно під конкретну людину.Різновиди мольбертів

Перед початком роботи зі створення головного аксесуара художника слід обрати модель, яка відповідатиме основним запитам власника. На представлених фото мольбертів можна спостерігати вироби різної величини, форми та оформлення.

Прийнято виділяти кілька основних видів пристроїв для малювання:

  • Стаціонарний. Відрізняється великими розмірами, міцною, зручною та практичною конструкцією. Встановлюється підлоговим способом, зручним для використання у майстернях, на виставках та презентаціях.
  • Складна дорожня конструкція на тринозі. Є легким вирібом, зручним для виїзду на природу.
  • Настільний. Активно використовується малярами-початківцями, що працюють з невеликими форматами;
  • Етюдник. Має форму планшета або валізки. У комплекті має штатив, що дозволяє встановлювати конструкцію у будь-якому зручному місці.

Іноді можна зустріти картинки мольбертів змішаного типу, які вважаються модернізованими варіантами класичних моделей.

Початківцям домашнім майстрам для виготовлення аксесуара краще вибрати просту традиційну конструкцію, а як зробити мольберт своїми руками, підкажуть зрозумілі інструкції для новачків та легкі покрокові посібники.