Мотиви гачком: вчимося вязати прості та красиві схеми, квадратні мотиви спицями та гачком, фото найкращих ідей + інструкція

Мотиви гачком – оригінальні фото ідеї та схеми. Урок в’язання красивих візерунків спицями та гачком за інструкцією

Здатність в’язати гачком – дуже корисна навичка, завдяки якій легко створювати ексклюзивні речі. Гарні мотиви гачком можна використовувати в одиничному екземплярі – прихватка, підставка-підсклянник, міні-серветка, мандала.

Зшиваючи однакові фрагменти, пов’язані за схемою, отримують незвичайні моделі – пледи, килимки, сумочки, літні кофточки та теплі шалі. Навчившись читати схеми, легко виконати вподобаний виріб, який в’яжеться вручну.Як навчиться читати схеми мотивів

В’язання – популярне рукоділля, і більшість майстринь починало з простих мотивів і невеликих серветок. Є стійка тенденція серед любителів хенд-мейд – збирати у свою «скарбничку» прості та складні схеми мотивів гачком, але так ніколи і почати щось в’язати. Це пов’язано зі страхом новизни, коли не знають, з чого почати.

Корисна порада! Додаючи нові схеми та опис роботи в папку зразків для рукоділля, не забувайте відразу ж включатися до роботи, інакше інтерес швидко пропаде.

В’язання речей із мотивів відрізняється за ступенем складності. Самі фрагменти в’язаних моделей іноді здаються простими, але за відтворення виникають деякі труднощі. А є дуже прості кола та 6-гранники, які виходять навіть у тих, хто нещодавно навчився тримати в руках гачок.

Більшість геометричних фігур в’яжуть від центру, замикаючи в кільце 8-16 повітряних петель, залежно від схеми. Розширення вийдуть за рахунок рівномірного збільшення кількості стовпчиків і збільшення петель у ланцюжках між симетричними сегментами зразка.

Так в’яжуться:

  • Коли;
  • Квадрати;
  • Трикутники;
  • «Зірки» (5-гранники);
  • 6-, 8-, 12-гранні мотиви.


Щоб відтворити найпростіші схеми, важливо розібратися, як в’яжуться основні елементи. Це повітряні петлі, напівстовпчики, стовпчики з одним і двома накидами.

Для більш просунутого рівня – візерунки, де є опуклі, увігнуті та перехрещені стовпчики, а також пишні стовпчики (шишечки).На фото – мотиви, пов’язані гачком для середнього рівня складності.