Як вишивати хрестиком для початківців поетапно з нуля: майстер-клас з фото та описом, як правильно вишивати за схемами

Як вишивати хрестиком для початківців покроково: вчимося з нуля вишивати за схемами з описом та фото інструкціям

Вишита картина – це гарний елемент декору для будь-якої кімнати у будинку. Даний вид творчості не вимагає від людини особливих навичок, головне у цій справі усидливість та терпіння.

Якщо детально розібратися у всіх нюансах вишивання, можна створити справжній шедевр мистецтва.

Інструменти та матеріали для роботи

На початку необхідно придбати всі матеріали, які знадобляться для роботи.

Кожна вишивальниця-початківець повинна мати:

  • Лінійку;
  • Ножиці різного розміру;
  • Наперсток;
  • Нитки;
  • Пяльці;
  • Гольник;
  • Набір голок

Подушечка для голок є невід’ємною частиною творчості. Так як у рукоділлі використовується досить багато голок, і вони обов’язково мають бути на одному місці, а не розкидані всюди.

Найкраще придбати набір голок, тому що для кожного типу тканини потрібен певний розмір. Товстий інструмент використовується при роботі з грубими типами матеріалу, наприклад це може бути шість. А якщо тканина м’якіша і повітряніша, то голка необхідна тонка, щоб не пошкодити і не порушити структуру основи.

Дослідні майстрині рекомендують для вишивання купувати гобеленові голки. Це пояснюється тим, що їхнє вушко не перетирає нитку, а кінець трохи тупий і не ушкоджує матеріал.


Якщо уважно подивитися майстер-клас, як вишивати хрестиком, то можна побачити, що практично всі майстрині використовують п’яльці. Цей інструмент рятує тканину від деформації.

У магазині можна зустріти пластикові п’яльці, але їх купувати не рекомендується. Найкращим варіантом вважається інструмент, який виготовлений з дерева, оскільки він добре тримає матеріал.

Від вибору ниток залежить зовнішній вигляд виробу. Найбільш популярним видом є муліне, тому що їх колір не тьмяніє з часом.


Під час роботи не виникає з ними проблем, тому що не скручуються. Одна нитка містить 6 тонких волокон, тому можна з’єднувати між собою, щоб отримати бажаний відтінок.

На фото вишивання хрестиком видно, що нитки мають блискучий ефект. Для цього з’єднують бавовняні та металізовані нитки.Картина створена таким способом має блискучий зовнішній вигляд.

Для тих, хто збирається вишивати гладдю, варто звернути увагу на перську пряжу. Вона має дуже м’які ниточки.