Шаль гачком: схеми з описом, як повязати. Фото незвичайних новинок із простими моделями та покроковим майстер-класом для початківців

Шаль гачком – покрокова схема в’язання з описом, фото новинок, прості моделі для початківців

Багато хто вважає, що шаль носять бабусі або літні жінки. Можливо, так було. Але останнім часом цей вид одягу або аксесуар, кому як подобається – повертається в тренд.

Тому в’язання гачком шалі стало знову популярним і затребуваним. Рукоділки різного віку жваво цікавляться методами, підходами, схемами в’язання даного елемента, що сприяє утепленню верхньої частини тіла жінки та дозволяє прикрасити зовнішній вигляд.

Де вперше з’явилася шаль

Зовні — це велика в’язана хустка родом із 15 століття. Вперше він з’явився біля Кашміру (Індія). У той час виріб створювався у вигляді квадратної накидки на основі тонкої та м’якої тканини – пашміна.

Перворідна версія представлена ​​трикутником для покриття голови та всього табору. З різними версіями можна познайомитися на фото шалі гачком, оскільки іншими інструментами складніше створити цей виріб.

Саме завдяки місцю винаходу з’явилася назва – кашемірова шаль. У районі цієї місцевості є вівці, з яких видобувається матеріал для даного виробу.

Однак у Європі шаль з’явилася лише 1799 року внаслідок походу Наполеона на Єгипет. Перші шалі урізноманітнили гардероб подружжя імператора Франції Жозефіни Богарне, близько 400 виробів на основі золотого кільця.
Пізніше у Франції налагодили власне виробництво. Шаль стала родоначальником широкого палантину та вузького шарфу для покращення захисту в період зими.

Пізніше мода дійшла Росії. Згодом завдяки впровадженню національних кольорів російські версії шалі набули світової популярності. Особливий фурор стався на Всесвітній промисловій виставці у Лондоні 1851 року.