Метелики з фоамірану поетапно: вчимося робити гарних метеликів з майстер-класу для початківців із шаблонами та фото прикладами

Метелики з фоамірану своїми руками: покроковий майстер-клас із шаблонами. Урок рукоділля з фото інструкціями

Метелики дивовижні створіння, які захоплюють своєю легкістю та витонченістю, але вони відлітають так швидко, що ми не встигаємо їх повністю розглянути.

Але є можливість у творчому виді діяльності зробити метелика вдома та залишити його у себе на все життя, у цій статті ви дізнаєтесь, як зробити метелика із фоамірану своїми руками. Закінчений метелик прикрасить листівку або будь-який предмет у будинку і відмінно доповнить його.

Для початку варто подбати про необхідні інструменти, серед яких є:

 • Папір,
 • Фоаміран,
 • Пензель,
 • Вода,
 • Голка та ножиці,
 • Клей,
 • Маркер,
 • Губка,
 • Масляна пастель (1 колір такий самий, як фоаміран, наступний колір трохи не схожий) і невидимка.

Процес виготовлення

 1. З чого варто розпочати. Насамперед займіться ескізом самого метелика: прокресліть схему, потрібно олівцем обвести фігуру так, що було її добре видно, для цих цілей використовуйте маркер.
 2. На другому етапі слід готовий малюнок перевести на фоаміран і вирізати фігурку.
 3. Далі застосуйте свої образотворчі здібності, слід пастелью виразити тіні на крилах, все це робиться для чіткої картинки.
 4. Для цього використовується шматочок губки – він чудово розтушує, що потрібно.
 5. Приготуйте невидимку, якою ви заколює волосся і смужкою фоамірану обмотайте таким чином, щоб кінчик цієї невидимки стирчав і був майбутньою головою метелика.

Щоб зробити вусики у метелика, застосовується для цього дріт, вірніше його обрізання, їх слід з’єднати за допомогою клею до тулуба, інший спосіб зробити вусики – це прикріпити 2 невидимки за допомогою примотування одного згину невидимки до розімкнутої.

>

Крила приклейте до тулуба метелика, важливо рівномірно приєднати крила, щоб виглядало все рівно і не відрізнялися крила один від одного.

Глітерний фоаміран

Щоб метелик вийшов найбільш яскравим і виразним, застосовують для цих цілей блискучі матеріали, які чудово переливаються і створюють чудову гру світла.

Для створення подібного метелика, вам знадобляться глітерний фоаміран, ножиці та лінійка, клей, намистинки, маленький шматочок дроту.

Процес виготовлення:

 1. Потріть з матеріалу 2 стрічки, їх розмір становить 2 на 18 сантиметрів, потрібно з кінця кожної зі стрічок виконати три надрізи, залиште при цьому по 1.5 сантиметри в центрі.
 2. Кінці склейте разом, приготуйте стрічку по 5 на 1 сантиметр. Це тулуб майбутнього метелика. До нього приклейте крила, які ви зібрали зі стрічок із надрізами
 3. Далі приготуйте дріт та бусинки. Одну з них проробіть до центральної частини тіла метелика, кінчики біля дроту при цьому скрутіть і просмикніть чотири намистинки для тулуба, одну для голови, в кінці роботи під вуса метелика сховайте кінці.
 4. На кінці проробіть ще дві намистини, закрутіть.

Ваш метелик вийшов!

Дуже видно, якщо порівнювати з першим метеликом, як він переливається під впливом світла і манить своїм мерехтливим ефектом.

Метелик брошка

Брошка доповнить будь-який діловий костюм і надасть йому родзинку. Підберіть будь-яку брошку з тварин або створіть самі або придбайте в магазині і сміливо йдіть на роботу, це дасть ще більше чарівності та унікальності вашому зовнішньому вигляду.

Як зробити брошку метелика ви прочитаєте нижче, вона вже точно подарує вам легкість в образі і підійде всім мрійливим та ніжним натурам.

Для створення будинку вам знадобляться:

 • Фоаміран,
 • Ножиці,
 • Білий картон,
 • Папір,
 • Дрот,
 • Клей та застібка для брошки.

Процес виготовлення:

 1. Придумайте шаблон, виберіть розмір. Подивіться на процес виготовлення вище цього абзацу, хід роботи такий самий, як і вказаний там.
 2. Виріжте крила за ескізом, прикрасьте на свій смак як ви хочете.
 3. Виріжте з картону фігуру овал, не дуже великий, приклейте до самого метелика, потрібно щоб овал не було дуже помітно, перед самим процесом приклеювання варто фоаміраном обклеїти фігуру, таким самим кольором, як і метелик.
 4. До основи з картону приклейте застібку та можна носити!

Гузинка

Коли набридли стереотипні гумки для дівчаток, хочеться зробити щось своє і несхоже на всі ці різьбярі, нижче ви дізнаєтеся, як можна зробити гумку з фоамірану у вигляді метелика та порадувати нею свою доньку.


Вам потрібно мати в наявності:

 • Клей із ножицями,
 • Фоаміран,
 • Гузинка,
 • Блискачі та намистини,
 • Ще нам знадобиться зубочистка.

Процес виготовлення:

 1. Намалюйте половину метелика на листку і виріжте
 2. Прикладіть на фоаміран, потім притискаючи рукою, обведіть зубочисткою та виріжте
 3. Кріплення міцно фіксуватися, виріжте з фоамірану такого ж кольору, як і гумка для волосся шматочок, що підходить до метелика і приклейте до крил, потім гумка кріпиться там же.

Для декору не варто використовуватися багато деталей, саме це прикраси не так практично, як хотілося б і довго може не прослужити через велику кількість декору на ній.

Ми радимо вам як декор використовувати бусинки, попередньо покриті блискітками.

Незважаючи на те, що вусики обов’язково повинні бути у метелика, як подарунок дітям такої гумки, не використовуйте гострі предмети для створення вусиків.

Нюанси під час роботи

Такий матеріал, як фоаміран, простий у використанні і відмінно підходить для ручної роботи. Вироби, створені з нього, відрізняються міцністю і можуть довго прослужити.

Ще головною його перевагою є безпека при роботі з ним, тому з ним можуть творити і ваші діти.
Особливості роботи з фоаміраном

 • Праска. Настроюючи праску на маленьку температуру, запрасуйте кути або елементи, які бентежать вас, надайте гладкості будь-якої частини матеріалу.
 • Робота за допомогою рук. Для пелюсток відмінно підійде розтягування країв руками, створіть навмисне надірваний край або нерівний.
 • З голкою. Потрібно для надання розрізу матеріалу. Використовуйте нитку, щоб стиснути потрібне, а зубочистка застосовна для того, щоб натиснути.
 • Бусинки. За допомогою них ви досягнете гарного візерунка для вашого метелика, також бісер підійде для прикраси комахи.

Сподіваємося, вам сподобалися викладені варіанти створення метелика з фоамірану і ви зробите таку прикрасу у себе вдома,

Фото метелика з фоамірану