Як намалювати кімнату поетапно олівцем: вчимося малювати кімнату з меблями у перспективі. Інструкції від художника для початківців

Як намалювати кімнату: покроковий майстер-клас створення кімнати з меблями, урок побудови перспективи

З чого починається будівництво чи ремонт? У першому або другому випадку в основі – креслення. На папері докладно викладається візуальна вистава кімнати, дизайн інтер’єру. Намалювати кімнату поетапно – це ціла наука.

Чертеж зазвичай створюється не на одному аркуші паперу. Знадобиться олівець, гумка, тертка. Метод малювання у перспективі є основою відповіді як намалювати кімнату легко.

Базові поняття методики малювання у перспективі

Проста техніка малювання внутрішнього оздоблення кімнати заснована на методі малювання у перспективі. Звучить складно, але це може розібратися дитина.

Важливе правило – всі елементи простору та меблі прив’язуються до певної точки на папері. У цю точку дивиться глядач. Її називають точкою сходу.

  • Другий важливий термін – це перспектива. Це спосіб поетапно олівцем передати на аркуш об’єкти простору. При цьому зберігається натуральний візуальний ефект, властивий для ока людини. Тобто зображення в перспективі дозволяє побачити малюнок інтер’єру, як він виглядає в кімнаті.
  • Предмети, зображені у просторі на папері, спотворюються у міру віддалення від першого плану креслення. У житті приклад перспективи – це звуження рейок у міру їхнього наближення до горизонту. Горизонт – лінія на рівні очей людини.

Перспективні зображення бувають кілька типів.

  • Перспектива лінійна Фронтальна) або основна – чим ближче предмети до горизонту, тим більше вони зменшуються у розмірі та за шириною.
  • Перспектива повітряна – на задньому плані начерк знижується насиченість та яскравість кольорів.
  • Якщо використовується лише лінійна перспектива, то перспективне зображення скорочується та спотворюється.
  • Сукупність лінійної перспективи та повітряної надає зображенню глибини, просторовості. Інтер’єр кімнати буде більш реалістичним.