Береста: покрокова інструкція з фото для початківців, як зібрати, заготовити, зберігати. Урок створення виробу з берести

Береста: вчимося робити гарні вироби з берести своїми руками, заготівля, зберігання, навіщо потрібна фото кращих ідей

Береста як виробний матеріал має споконвічно російське коріння. Здавна її використовували для виготовлення посуду, взуття, прикрас.

Щоб виготовити вироби з берести, не потрібно навіть рубати березу. Акуратне зняття верхнього шару кори не завдає дереву жодної шкоди.

Корисні властивості берести

Що таке береста, знають усі, а ось про її властивості мало хто. Невипадково посуд робили та роблять саме з березової кори. Вона має антибактеріальні та протигрибкові властивості.

Якщо в лісі знайти березу, що впала, і взятися за її стовбур, можна відчути, що всередині вона вся прогнила, а бересте нічого не сталося. Це свідчить, що вона довго не гниє. Про це свідчу століттями пролежані в землі берестяні грамоти.

Завдяки своїм властивостям, береста і була популярна як виробний матеріал. Хліб у берестяному туєсі зберігається довше. Ягоди, зібрані в такий же козуб, можуть пролежати в ньому тиждень і лише дадуть сік, але не прокиснуть.

Фітонциди, що виділяються березовою корою, очищають повітря. Тому в квартирі, де багато виробів із берести, набагато чистіше і навіть цілюще.

Устілки для солдатських чобіт у російській армії робили з берести. Тому військовий люд ніколи не страждав на грибок стопи. Все завдяки потужній антигрибковій речовині бетуліну, на яку багата кора берези.