Штори своїми руками (120 фото): покрокова інструкція з виготовлення штор з підручних матеріалів з викройками для початківців

Штори своїми руками: 120 фото ідей та незвичайних рішень з майстер-класом зі створення штор із підручних матеріалів

Недарма йдеться, що все нове це добре забуте старе. Історія штор тому яскраве підтвердження. Ще мешкаючи в печерах, наші далекі пращури закривали вхід у приміщення звіриними шкурами, намагаючись таким чином зберегти крихти тепла.

Потім у Стародавній Греції, Єгипті, Китаї, Індії стали використовувати легкі бавовняні та шовкові тканини для захисту від променів сонця.

У епоху середньовіччя фіранки виконували не лише прикладну функцію – захист замків від протягів, а й стали елементами прикраси інтер’єру. На них вишивалися герби та інші геральдичні прикраси.

До XVII століття, помпезні візерунки стали доповнюватися найвигадливішими прикрасами у вигляді ламбрекенів, пензлів, шнурів. Виникла мода не тільки на прикрасу вікон, а й меблів (чохли), ліжок (балдахіни), стін (обивка тканинами).

Але все рано чи пізно повертається на круги своя. Сьогодні більшість майстринь воліє своїми руками виготовляти прикраси для свого гніздечка, а не розвішувати на вікнах, що віддають штампуванням магазинні фіранки.