Вироби з природного матеріалу своїми руками: поетапна інструкція з фото прикладами, оригінальні задуми красивих виробів

Вироби з природного матеріалу – оригінальні задумки, фото, добірка покрокових майстер-класів для початківців

Як зробити своїми руками вироби із природного матеріалу? Таке завдання постає перед батьками та дітьми найчастіше під час підготовки до виставки «Дари осені» або аналогічного фестивалю творчості, що проводиться у всьому дитячому садку або в школі.

Варіанти збору природного матеріалу

При виготовленні таких виробів завжди постає питання: де взяти відповідні матеріали. Тоді в справу втручається географічний фактор.

Якщо у Північно-Західному регіоні Росії традиційні вироби з шишок, жолудів, ягід горобини, то з Півдня можна привезти гарне каміння – гальку, черепашки, стулки молюсків, плоди каштанів.

Крім безпосереднього місця збирання матеріалів виникає проблема часу. Тимчасовий фактор не залишає батькам та дітям вибору: влітку матеріалів для виробів набагато більше, ніж навесні чи восени. Взимку взагалі доведеться зупинитися на химерно вигнутих гілках або соснових лапах із голками.

При форс-мажорних обставинах можна піти в парк і набрати все, на що впаде погляд.Передбачливі батьки можуть почати робити вироби заздалегідь – сушити гербарій, щоб потім використовувати його в колажі; збирати ложечки ясена, квіти липи, сережки берези, шматочки смоли, чагу та ін.

Випадкові знахідки також можуть стати джерелом творчості. Пір’я птахів, знайдені на прогулянці, або тополиний пух, пух із очеретів – матеріали, що не мають аналогів у продажу.