Декор для меблів поетапно своїми руками: 150 фото ідей та варіантів оформлення меблів з дерева (майстер-клас для початківців)

Декор для меблів: покрокові варіанти оформлення з фото інструкцією, трафарети, шаблони, поради щодо дизайну меблів

Декорування меблів часто є не просто захопленням, а й доходом. Це нелегка справа, яка припускає наявність деяких навичок.

Існують різні техніки декору меблів – від декупажу до трафаретів. Кожен метод має свої особливості та наявність конкретних матеріалів. Ось деякі з них:

Декор меблів папером

Якщо потрібно змінити колір меблів, то для цього підходять такі матеріали для декору меблів, як папір, або шпалери.

 • Бумагу слід клеїти на чисту поверхню за допомогою ПВА.
 • Робиться це так само, як при поклейці шпалер, тобто після обробки клеєм потрібно залишити папір на пару хвилин для промокання.
 • Дуже популярний спосіб декорування меблів географічними картами, також можна використовувати залишки шпалер.

Декор меблів плівкою

Іноді меблі прикрашають за допомогою плівки. Вона добре маскує всі недоліки, з неї можна вирізати фігурки птахів, звірів або рослин, але важливо пам’ятати, що вона недовговічна, особливо якщо її неправильно наклеїти.

Наклейки

Найчастіше в магазинах можна знайти наклейки із зображеннями різних пейзажів, мультяшних персонажів, звірів та птахів.Поверхню попередньо очищають, після кріплення наклейку необхідно розгладити.

Для наклейок не потрібен лак, а ще їх роблять на замовлення, так можна створити малюнок, що максимально підходить конкретному інтер’єру. Наклейки можуть приховати дрібні вади поверхні, а якщо захочеться внести зміни, їх легко зняти.

Старіння дерева

 1. Для того, щоб зістарити дерев’яний виріб, спочатку потрібно обробити церезитом з усіх боків і почекати півгодини, поки він висохне.
 2. Потім покрити деревину акриловою фарбою, не надто товстим шаром.
 3. Після висихання фарби відшліфувати виріб обгортковим папером та змахнути пил.
 4. Потім взяти свічку, запалити, трошки розтопити віск і злегка обробити їм поверхні, у тому числі по краях.
 5. Після обробки воском, нанести акрилову фарбу іншого відтінку і залишити висихати, поки вона не затвердіє.
 6. Потім, за допомогою фена і чистої, бавовняно-паперової ганчірки, розтопити віск.

У місцях, де почне розтоплюватися віск, з’явиться вологий блиск. Там, де віск розтанув, треба підтерти фарбу ганчіркою. По фото декору меблів такою технікою видно, що у результаті виходить ефект потертої фарби.

Декорування меблів у техніці декупаж

Серветки з малюнками також можуть використовуватися як декор для старих меблів, це легкий спосіб, що передбачає повну свободу у плані картинок.

 • Для кухонних меблів використовуються зображення плодів та рослин, для спальні — квіти, для дитячої — різні звірятка та мультяшні персонажі.
 • Щоб задекорувати меблі в даній техніці, потрібно розірвати серветку навпіл, покласти її яскравою стороною на файл, оббризкати водою з пульвелізатора.
 • Обережно розтягнути її, щоб серветка добре просочилася водою, зайву воду струсити.
 • Потім потрібно промазати поверхню клеєм ПВА, взяти файл із серветкою та акуратно прикласти до поверхні, розгладивши нерівності та прибравши зайву рідину.
 • Потому файл акуратно зняти, щоб серветка залишилася на поверхні. Після того, як все висохне, поверхню необхідно покрити лаком.Декупаж серветкою за допомогою праски

Цей спосіб підходить тільки для абсолютно рівної поверхні і найкраще використовувати його для фрагментів з чітким контуром.

 1. Вирізати з серветки фрагмент із зображенням, пропрасувати праскою, прикласти на те місце, куди належить приклеювати та обвести по контуру пензликом, змоченим у воді, щоб залишити слід контуру на поверхні.
 2. Потім це місце потрібно змастити клеєм ПВА. Робити це потрібно ретельно, щоб не залишилося непроклеєних місць та не виходити за межі області.

 3. Після висихання відокремити два нижні шари серветки, акуратно прикласти до поверхні, зверху покласти папір для випічки, потім прикласти гарячу праску.
 4. Прогладжувати, доки не залишиться непроклеєних місць. Непроклеєні краї прибрати водою, або наждачним папером.Приклеєний фрагмент слід покрити акриловим лаком.

Наступний спосіб найкраще підходить для маленьких фрагментів.

 1. Прикласти фрагмент на потрібне місце та акуратно зверху від центру до країв нанести клей.
 2. Наносити акуратно, потрібно враховувати, що серветка розтягуватиметься.
 3. Коли серветка практично наклеєна, потрібно злегка змочити кисть у воді та розправити приклеєний до поверхні фрагмент, після чого залишити до повного висихання, можна підсушити феном. Коли фрагмент висох – покрити акриловим лаком.

Різний кронштейн

Цей елемент різьбленого декору для меблів робиться в основному з дуба, бука та ясена. Раніше кронштейни коштували дуже дорого, тому що робили їх вручну, але пізніше, з появою верстатів ЧПУ, вони коштували значно дешевше.

Окрім меблів, кронштейни прикрашають двері, також їх можна побачити на арках, на кухні та багато де ще.


Трафарети для декору

Розпис за допомогою трафаретів для декору меблів – це найлегший метод прикраси меблів, для нього не потрібні особливі навички.З давніх-давен така техніка застосовувалася представниками всіх народів як для стін, так і для меблів.

Трафарети роблять, в основному, із різних за товщиною плівок, які відрізняються стійкістю до дії фарби та які легко очищати. Фарби наносяться за допомогою аерозолів, губок та кистей. Розмір пензля залежить від розміру малюнка.

Якщо в малюнку багато кольорів, то для кожного кольору доведеться використовувати окрему кисть.


Фото декору меблів