Техніка декупаж: поетапна інструкція для початківців декупажу по дереву та металу, вчимося робити своїми руками (140 фото ідей)

Техніка декупаж – покроковий майстер-клас для початківців з фото та описом, що це таке та які матеріали потрібні

Іноді старі предмети несуть стільки приємних і теплих спогадів, що після їхнього занепаду не хочеться прощатися. Багато хто з них можна оновити, дати їм друге життя за допомогою техніки декупажу. Ця техніка допоможе створити на улюблених предметах унікальні та неймовірно красиві зображення навіть тим, хто не вміє малювати.

На допомогу рукоділкам, що займаються декупажними картинами, існують спеціальні карти, на яких нанесені зображення. Карти переносять на предмет за допомогою клею та доповнюють фарбами, а потім розкривають лаком.

Фото техніки декупаж показують, що як зображення можна використовувати не лише спеціальні карти, а й підручні матеріали.
Матеріали для декупажу

Техніка декупаж своїми руками — не дуже складний вид мистецтва, але для новачків потрібна серйозна підготовка.

Початок роботи над декупажем вимагатиме обов’язкової наявності наступних матеріалів та інструментів:

  • Карти для декупажу. Як основа малюнка при декупажі використовується зображення на тонкому папері. Як такі підстави можуть застосовуватися звичайні серветки, спеціалізовані листи із зображеннями для декупажу, тонкий папір для скрапбукінгу.
  • Основа для нанесення. Основою під декупажний малюнок найчастіше виступають звичайнісінькі речі. Головне, щоб поверхня для малюнка була гладкою, в іншому канонів немає. Підійде пластик, деревина, скло, метал тощо
  • Клей. Для таких робіт найкращим вважається звичайний канцелярський клей ПВА.
  • Пензлі різних розмірів. Однією ви будете наносити клей, іншою розрівнюєте зображення, третьою виводити контури малюнка, четвертою наносити лак. Саме тому найкраще запастись повним набором.
  • Лакофарбові матеріали. Обов’язково знадобиться для роботи акриловий лак, яким покриється підсумкова робота. Саме таке покриття забезпечить гладку та рівну поверхню, захищену від будь-якого впливу. Крім того, для доповнення малюнка потрібно мати при собі кілька акрилових фарб.

Перелічені матеріали — це все, що стане в нагоді при роботі з декупажем новачкам.