Валяння з вовни: вчимося робити гарні речі за інструкцією для початківців з покроковим описом (130 фото ідей)

Валяння з вовни – покрокове керівництво для початківців з описом основ, інструкцією та фото ідеями, що можна звалювати

В останні кілька років набирає популярності такий різновид рукоділля, як валяння з вовни іграшок, прикрас та навіть елементів одягу. Існує дві основні категорії – мокре та сухе валяння. У кожного, зрозуміло, свої особливості, технологія виконання та результат.

По фото процесу валяння із вовни іноді важко зрозуміти, як і що працює. Те саме стосується й питання про скочування цього матеріалу. Шерсть може утворювати своєрідні «ковтуни», як і людське волосся під час заплутування.

Саме завдяки цьому і виходить створювати різні вироби шляхом подібного заплутування. Використовується різна шерсть, але це або кашемір, або мохер, або ангора.

 • Поради для рукоділників
 • Валяння для новачків (майстер-клас)
 • Фото валяння із вовни
 • Інструменти та матеріали

  Нерідко на картинках процесу валяння виробів із вовни можна побачити незвичайні голки. Це основний інструмент під час роботи з вовною, особливо в сухій техніці. На відміну від звичайних, швейних, у цих голок ближче до кінців нанесено кілька насічок.

  Завдяки їм вовняні волокна проштовхуються всередину і сплутуються, внаслідок чого відбувається звалювання. Варто завжди мати кілька штук у запасі, тому що вони часто можуть ламатися.

  • Розрізняються вони за номерами (товщина голок) та перетином. Виділяється два окремих види: зворотна та корончаста. Остання використовується переважно для приєднання дрібних деталей.
  • Вибір голки залежить від особистого досвіду майстра, тому доведеться попрацювати з різними.

  Підкладка

  Займає далеко не останнє місце за важливістю, оскільки дозволяє зберігати у безпеці як пальці, так і робочі голки. Знайти такі можна як у спеціалізованих відділах, так і у магазинах для творчості.

  Варіанти підкладки

  Поролонова мочалка, мабуть, найбільш бюджетна з представлених ідей. Знайти можна навіть у магазинах із господарськими товарами. Помітний недолік – незабаром псується і може залишатися на виробі.  Спеціальна щітка

  Зручна та підходить навіть для невеликих елементів. Однак досить швидко пушиться і стає непридатним.

  Жорстка повсть

  Матеріал щільний та довгостроковий, зручний у процесі роботи. Мінус – невелика товщина не завжди врятує від пошкоджень.

  Другорядними інструментами не варто нехтувати. Вони помітно спростять процес і зроблять його приємнішим, знижуючи ризик невдачі.

  Тримачі для голок

  Вдягаються на голки та розраховані зазвичай на різну їх кількість. Часто використовуються для створення плоских елементів. Таку річ можна як придбати у відділах, так і знайти потрібний матеріал для її створення. Наприклад, у цій ролі може бути звичайна пробка.

  Машинка для валяння

  Спрощує створення рельєфів на поверхні роботи.

  Кардер

  Просто – інструмент для розчісування пуху. Можна знайти у зоомагазині, оскільки такими ж вичісують і тварин.

  Наперстки

  Особливо актуально для новачків, для вже досвідченіших – за бажанням. Допоможуть запобігти та знизити кількість неминучих травм пальців від уколів голками.
  Формочки

  Кулінарні, дитячі, для льоду. Підійде будь-який варіант. Стануть в нагоді для аплікацій та створення елементів з чітким акуратним контуром.

  Поради для рукоділників

  У процесі роботи інструмент (голка) встромляється або під нахилом, або під прямим кутом щодо виробу. Це залежить від бажаного результату та мети валяння. Витягається під тим самим кутом, під яким і входить.

  У процесі сухого валяння з вовни не забувайте повертати іграшку для рівномірного утрамбування матеріалу. Вовна в цьому випадку не зашкодить, виріб вийде обережним.

  Ще один важливий момент у уваливанні – під час роботи з голкою повинен чутись хрумкий звук.Якщо вона є, то все йде так, як треба.

  • Зверніть особливу увагу на середину речі і добре займіться їй. Нарощування обсягу має відбуватися рівномірно, за невеликими шарами. Додаючи невелику кількість матеріалу, ви матимете можливість краще контролювати форми та розміри іграшки чи прикраси.
  • Ближче до завершення намагайтеся збільшити кількість проколів на невелику площу і скорочуйте відстань між ними. При цьому інструмент під час заключного етапу повністю не вводиться, оскільки йде робота з поверхнею. Усі нерівності, западини та горбики необхідно ретельно прибирати.

  Зрозуміти, що ваш продукт майже готовий, можна за його щільністю. Завдяки достатньому зваленню його форма не змінюватиметься.

  • Місця з’єднання елементів залишайте розпущеними, щоб привалювати їх було простіше. Після закінчення приєднання зміцніть це місце додатковим шматком вовни.

  Ще один із корисних моментів у валянні з вовни, що є важливим для початківців – для парних деталей заздалегідь готуйте рівну кількість вовни. У такому випадку виріб вийде симетричним та акуратним. Якщо одна з деталей уже звалена, то зробити ідентичну їй пару буде в рази складніше.  Завжди перед тим, як розпочати роботу, робіть ескіз. Навіть невеликий малюнок допоможе дотримуватися задуманої ідеї та отримати бажаний результат.


  Валяння для новачків (майстер-клас)

  Зрозумілий майстер-клас з валяння з вовни покаже вам за кілька кроків, як створити свій перший виріб — капці.

  Оскільки техніка мокрого валяння складніша за сухе, з нею може знадобитися допомога. Перед початком необхідно підготувати необхідні інструменти та матеріали.

  Це:

  • Мило;
  • Вовна вибраних кольорів, непрядена;
  • Ескіз виробу;
  • Сітка та килимок для валяння,
  • Спеціальна голка;
  • Спіці.

  Порядок роботи:

  1. Шерсть розкладається на підготовленій поверхні у два шари, вздовж, а потім упоперек. Після цього необхідно ретельно розтерти. Шари накриваються зверху сіткою, потім змочуються мильною водою. Шерсть потрібно акуратно притиснути, щоб шари не зрушувалися.
  2. Після обережно приберіть сітку та розгладьте руками вовняну поверхню. Надлишки розчину слід забрати.
  3. Повторіть попередні кроки. Кількість шарів повинна бути однаковою, так що для точності краще робити нотатки.
  4. Підготовлену форму для тапочок необхідно покрити з кожного боку. Після протирання шерсті її доведеться розрізати, щоб витягнути шаблон.
  5. Далі оформляються дві важливі частини – п’ята та шкарпетка. Заготівля укладається на килимок, після чого розкотіть її і повторіть цю дію не менше ніж п’ятдесят разів. У процесі прикладайте зусилля та втискайте виріб.
  6. Заготовку з вовни натягніть на колодку. Краї дорівнюють, а також їм надається потрібна форма.
  7. Останній, але необов’язковий крок – прикраси виробу. Це можна зробити за допомогою вишивки, пришивання декору або гумки.

  Фото валяння із вовни