Декор світильника своїми руками поетапно: 130 фото оригінальних ідей та прикладів дизайну. Інструкція, як красиво оформити світильник

Декор світильника: покрокова інструкція прикраси світильника своїми руками. Огляд найкращих ідей дизайну (130 фото)

Таланливі дизайнери не мають меж у плані декору світильника своїми руками та численні фото декору світильників інтернеті не залишають у цьому жодних сумнівів.

Вони пускають у хід все, що завгодно: гілки дерев, скляну та пластикову тару, мотузки, папір, іграшки. Все залежить від стилю інтер’єру та призначення приміщення. І в цій статті можна ознайомитись із деякими оригінальними ідеями декору світильників.

Матеріали для декору

Скільки на світі обдарованих дизайнерів-самоучок — стільки яскравих і абсолютно несхожих один на одного ідей декору світильника, але поєднує їх усіх одне: необхідність безпосередньо лампи, вимикача, джерела живлення та таких матеріалів, як патрон і провід.

Іноді потрібно знизити напругу і тоді до всього іншого додаються трансформатори. Використання світильника має бути безпечним, тому всі його елементи повинні підходити один одному за характеристиками.


Декор стельового світильника з мотузки

Це досить популярний декор, для виконання якого знадобиться мотузка-божівка, клей ПВА та повітряна кулька.

 1. Спочатку потрібно надути кульку, розмітити маркером місце, де буде низ люстри, опустити мотузку в клей ПВА і дати їй добре просочитися.
 2. Потім обмотати кулю мотузкою, просоченою клеєм, отвір буде з іншого боку кулі, так буде правильніше.
 3. Під час обмотування намагайтеся не допустити великих пробілів.
 4. Потім залишити кулю висихати у підвішеному стані, час залежить від товщини мотузки та об’єму кулі.
 5. Взяти патрон і покрити його бронзовою фарбою, провід також варто покрити бронзовим кольором, щоб все виглядало гармонійно.
 6. Коли мотузка з клеєм висохне – потрібно витягти кулю з форми, проткнувши її.
 7. Форма виходить міцна і стійка, потрібно позбавити її від надлишків клею за допомогою сухого пензля.
 8. Потім просмикнути провід в отвір у центрі купола, зав’язати вузол, щоб провід не випав з патрона, закріпити дроти, вкрутити лампу в патрон і все готове.


Можна пофарбувати форму у будь-який колір, можна залишити як є.

Виходить ефектна люстра в стилі лофт, такі люстри можуть виконувати як роль освітлювального приладу, так і арт-об’єкта, світло гарно переплітається в стінах та в інтер’єрі, можна заповнити приміщення безліччю таких світильників. З такими арт-об’єктами приміщення стає творчим.

Декор настільного світильника

Спочатку потрібно розмітити брусок на три рівні частини та розпиляти його, це заготовки для майбутніх ніжок світильника.

 1. На кожному бруску відміряти по 6 см по довгій стороні і по 1-1,5 см з коротких сторін.
 2. Залишається лише провести дві лінії, за якими потрібно буде відпиляти зайве.
 3. Після того, як ніжки перетворилися, їх потрібно добре відшліфувати наждачним папером, щоб усунути всі нерівності та шорсткості.
 4. Для основи лампи потрібно вирізати невелику деталь зі шматочка бруска, її потрібно відшліфувати та просвердлити отвір по центру, в який проходитиме провід.
 5. На шматочку дошки накреслити трикутник зі сторонами по 9 см і випилити його.
 6. Пройтися наждачним папером по його гранях, трохи закруглюючи їх, після чого просвердлити отвір по центру, в нього буде входити патрон.
 7. Отвор, що вийшов, обробити рашпилем і скрученим наждачним папером.
 8. Потім потрібно випиляти ще один трикутник, під металеву трубку, після чого приклеїти один трикутник до іншого.
 9. Просвердлити кожну ніжку тонким свердлом, щоб було простіше вкручувати шурупи.
 10. Потім розсвердлити свердлом більше, щоб капелюшки саморізів не стирчали.
 11. Прикрутити ніжки до основи, попередньо підклеївши їх для більшої міцності.
 12. Після того, як всі ніжки закріплені, потрібно пройти всі стики наждачним папером.
 13. Потім, відпиляти шматочок від старого рейлінгу, приміряти, покрити лаком усі дерев’яні частини.
 14. Тепер потрібно зібрати всю конструкцію, використовуючи універсальний клей для фіксації деталей.
 15. Мережевий шнур просмикнути в отвір у підставі, закріпити дроти в патроні, переконатися, що все працює, після чого приклеїти патрон до лампи, а потім абажур. Лампа готова.

Новорічний декор світильника

Потрібна будь-яка скляна банка, кольоровий папір, губка для посуду, сіль, клей ПВА, блискітки та свічка. Чорний кольоровий папір створить той таємничий ефект, який необхідний у Новорічну ніч.

 1. Бумагу скласти навпіл і на виворітному, світлому боці намалювати силует міста, втім, це може бути і ліс з численними ялинками, але немає нічого вікон, що краще світяться, від них віє домашнім затишком.
 2. Малюнок потрібно вирізати, проклеїти та просушити. Тепер малюнок необхідно прикріпити до банку.
 3. Якщо використовувати клей ПВА – банку після свят можна промити, щоб наступного разу її задекорувати інакше. Щоб конструкція була міцнішою, можна використовувати клей-пістолет та наносити клей на контури, не створюючи великих крапель.

Такий світильник хороший тим, що його легко і швидко робити з найпростіших і найдоступніших матеріалів, наприклад, сіль, яка є на кухні у кожного — вона теж знадобиться.

 1. Нанести трохи клею на поверхню банки, уникаючи ділянок з папером і розподіливши його звичайною губкою.
 2. Сіль теж потрібно набирати губкою – так вона ляже на поверхню рівномірно і створить ефект засніженого містечка.
 3. Глибину композиції додадуть блискітки, використовувати перламутрові або сріблясті, можна комбінувати їх з паєтками у вигляді сніжинок.
 4. Блестки потрібно набирати на кисть і наносити на сіль, яка ще не встигла схопитися з клеєм.

Після чого залишиться тільки випробувати свічник, що вийшов, помістити туди свічку і запалити.


Новорічний світильник своїми руками

Заздалегідь підготувати трафарети будиночків по висоті вази, по черзі перенести обриси будиночків з трафарету на кольоровий картон, вирізати будиночки та прорубати в них вікна канцелярським ножем.

 1. Акуратно клеємо момент приклеїти будиночок на зовнішню сторону вази та промалювати вітражними фарбами будиночки на задньому плані.
 2. Розфарбувати вітражними фарбами скло вази всередині вікон.
 3. Білими акриловими фарбами намалювати сніг на дахах і внизу, також промалювати бурульки, присипати сиру фарбу блискітками, додати напівперлини та сніжинки і так прикрасити всі зовнішні сторони вази, просушуючи кожну з них до повного висихання.Новорічний світильник у вигляді маленької вазочки готовий, залишається помістити всередину свічки та запалити.

Фото декору світильників