Вироби із пластиліну в 4 клас покроково: фото кращих ідей, прикладів та варіантів виробів для дітей. Інструкція з ліплення для початківців

Вироби із пластиліну в 4 клас своїми руками: легкий майстер-клас для дітей. 150 фото найкращих ідей та прикладів виробів

Ліпка із пластиліну позитивно впливає на розвиток дрібної моторики рук та творчого мислення у дитини. Саме тому це заняття входить до освітньої програми ще у дошкільних закладах. Протягом усієї молодшої школи на уроках праці діти вчаться ліпити із пластиліну різні фігурки.

Таким чином вони не тільки розвивають творче мислення та моторику рук, а й закріплюють у свідомості образи знайомих предметів, відтворюючи їх самостійно за допомогою пластиліну та супутніх інструментів.

Не рідко як домашнє завдання викладачі задають зробити гарний виріб із пластиліну, не позначаючи тематику. Розглянемо кілька майстер-класів зі створення виробів із пластиліну.
Дід-мороз

З огляду на те, що на дворі ще зима, одним із найоптимальніших виробів буде дід-мороз.

Щоб його зробити, знадобиться червоний і білий пластилін, також ніж для пластиліну, який зазвичай йде в наборі разом з матеріалом.

Покрокова інструкція:

 1. Найлегше зробити дід-морозу сидячим, що обіймає великий мішок подарунків. для цього із пластиліну спочатку потрібно скачати невелику заготовку, яку згодом загнути півколом. Вона служитиме ногами.
 2. Також знадобиться чорний пластилін, щоб зліпити черевики фігурці. Після цього, використовуючи білий пластилін, потрібно зробити окантування в нижній частині штанин.
 3. Далі ліпиться тулуб, він також створюється з червоного пластиліну. Тулуб має бути овальним, природної форми, не надто товстим.
 4. Його потрібно акуратно розмістити на ногах. Після цього, використовуючи білий пластилін, створюються маленькі білі гудзики та вертикальне окантування на шубці діда-морозу.

 5. Після цього залишається зробити руки, вони скочуються так само, як і ноги, після чого загинаються півколом.
 6. Така форма необхідна для того, щоб фігурка могла тримати мішок із подарунками.
 7. Варежки для рук ліпляться з білого пластиліну, як і окантовка.
 8. Для створення голови знадобиться рожевий пластилін, який служитиме обличчям.
 9. З нього скочується рівне коло, після чого з білого пластиліну ліпиться борода і прикріплюється на обличчя.
 10. Зверху потрібно одягнути фігурці ковпак, що ліпиться з червоного пластиліну.
 11. Фактично на цьому етапі ліплення фігурки завершено, залишається зробити тільки мішок із подарунками.
 12. Його можна зліпити також із червоного пластиліну, зверніть увагу, він має бути на невеликій відстані від корпусу фігурки.

На фото виробів із пластиліну в 4 класі видно, що дуже часто переважає зимова тематика, крім дід-морозу є ще велика кількість ідей.

Святкова ялинка

До об’ємних виробів із пластиліну можна віднести святкову ялинку. Зліпити її досить складно, тому приступати до цього виробу можна лише в тому випадку, якщо є базові навички ліплення.

Розглянемо створення виробу із пластиліну поетапно.

 1. Спершу потрібно зробити стовбур дерева, для цього використовується коричневий пластилін. З нього потрібно скачати відносно тонкий та високий циліндр, що зменшується до вершини.
 2. Після цього можна починати ліпити гілки ялинки. Для цього знадобиться зелений пластилін, найпростішим способом буде розкочування заготовок, після чого їх слід розплющити, таким чином вийде подоба довгого прямокутника. Його потрібно круговим рухом приліпити до ствола дерева.
 3. Таким чином у самому низу гілки повинні бути найширшими, а у самому верху найвужчими, поступово зменшуючись від низу до верху. Рекомендується розташовувати деталі якомога ближче одна до одної, щоб надати виробу більш естетичного і реалістичного вигляду.
 4. Коли створення гілок буде закінчено, можна приступати до ліплення прикрас.
 5. Найпростішою окрасою для ялинки є мішура, щоб її зробити, потрібно розкотити з кольорового пластиліну тонку ковбаску, після чого обернути її навколо ялинки в кілька разів.
 6. Трохи складніше створюються ялинкові іграшки, знадобиться кілька кольорів пластиліну, з кожного потрібно скачати маленькі кульки, які потім потрібно акуратно приліпити на гілки.
 7. Не варто забувати і про верхівку ялинки, на якій традиційно розташовується зірка. Її слід зліпити із червоного або білого пластиліну.

Таку ялинку можна зліпити як доповнення до фігурки діда-морозу.В результаті вийде чудова об’ємна ілюстрація, особливо якщо створити кілька ялинок, які імітуватимуть ліс.

У весняних виробах із пластиліну можна зобразити зелені дерева, необов’язково ялина.

Будинок із пластиліну

Трохи складніше зліпити з пластиліну будинок. Для цього виробу знадобиться велика кількість пластиліну одного кольору.
Якщо планується ліпити дерев’яний будинок, то пластилін має бути коричневим.

 1. Щоб будинок був максимально схожий на справжній, при ліпленні рекомендується дотримуватися оригінального процесу будівництва.
 2. Як приклад буде використовуватися будинок з колод. Щоб зліпити такий, потрібно спочатку скачати велику кількість колод із пластиліну.
 3. Далі ці колоди повинні накладатися один на одного, на зразок оригінальної споруди, їх потрібно акуратно притискати один на одного, щоб досягти надійного кріплення.
 4. Коли буде досягнута потрібна висота, на будинку потрібно намітити місця, де будуть розташовані вікна та вхідні двері. Для цього за допомогою пластикового ножа роблять вирізи.
 5. Ці вирізи, згодом, потрібно заповнити вікнами та дверима. Вони також ліпляться із пластиліну.
 6. Щоб зробити вікно, потрібно зліпити із тонких ковбасок порожній квадрат або прямокутник, після чого прикріпити одну вертикальну ковбаску посередині, щоб створити схожу конструкцію.
 7. Далі це вікно просто акуратно вставляється у місце вирізу. Так само створюються двері, після чого вставляються в стіну.
 8. Залишається зробити тільки дах, для цього також можна використовувати колоди з пластиліну, їх потрібно злегка прим’яти, щоб вони були трохи сплюснутими, після чого їх можна розташовувати у вигляді двостороннього схилу.
 9. Далі за допомогою пластикового ножа потрібно нанести малюнок покрівлі.

Такий виріб із пластиліну своїми руками виглядатиме дуже ефектно, до того ж його можна додатково прикрашати, все залежить тільки від фантазії дитини.

Фото виробів із пластиліну в 4 клас