Киригамі (140 фото): схеми та шаблони для початківців, покроковий майстер-клас з описом, як зробити гарний виріб з паперу.

Киригамі – вчимося робити гарні вироби своїми руками, схеми та шаблони з паперу для початківців (140 фото)

Киригамі — мистецтво виготовлення різних конструкцій з паперу. Як основний інструмент використовуються ножиці та клей. Ремесло вимагає усидливості та завзятості, щоб досягти своєї мети.

При виготовленні багато майстрів дотримуються певних рекомендацій і дотримуються правил пропорцій. У результаті виходять чудові киригами картинки з кольорового або однотонного паперу.

Як усе починалося

Японське слово “киригами” російською означає – розрізаний папір. Це не найдавніше мистецтво, бо вперше світ дізнався про нього ще 1980 року. Однак, ніде не згадується точне число.

Звичайною мовою цей напрямок у мистецтві називають паперовою архітектурою. Щоб створити чудову фігуру, потрібно багато практикуватися. Так новачок зможе перейти від легені до складного, а професіонал і далі прокачувати свої скіли.


Спочатку вибираємо шаблон, щоб надалі по ньому вирізати конкретні деталі (можна з одного або кількох аркушів одразу). Завдяки розворотам фігури стають об’ємними та цілісними. Створення власного шедевру залежить від фантазії та терпіння.

Дитячі розкладні книги оформляють у стилі кірігамі. Це дуже копітка праця, яка вимагає уважності та акуратності. Однак завдяки цьому зміст твору сприймається якнайкраще.


Переписування сторінок створює динамічну атмосферу. Детальне опрацювання матеріалів та яскраве оформлення посилюють інтерес читача. Аналогічно створюються листівки киригами: збираються окремі деталі, а потім з’єднуються між собою.

Історія майстерності

Паперове мистецтво зародилося в Японії. Наприкінці минулого століття розроблялися тисячі схем. З їхньою допомогою створювалися чудові конструкції фігур. Особливу популярність завоювали тривимірні листівки. Попит на такі яскраві публікації й досі зростає.

Прадником киригами вважається Масахіро Чатані. Він залишив глибокий відбиток у розвитку ремесла.Існує великий асортимент двовимірних та тривимірних виробів: квіти, виробничі макети, сувеніри та ін.
Для виготовлення знадобиться:

 • Потрібно не більше 120 грамів паперу на квадратний метр. Придбати матеріал можна у магазинах канцелярії. При виборі розмірів відштовхуйтеся від раніше обраної киригами схеми.
 • Використовуються маленькі та акуратні ножиці. Перед покупкою зверніть увагу на гостроту леза та тонкість кінцівок. Альтернативний варіант – ножиці для вишивання.

Техніка виконання безпосередньо залежить від задуму майстра. Папір із суцільним малюнком протикається. Вирізання киригами не обов’язково доводити до кінця. Так можна уникнути осічок. І саму заготівлю щоразу плавно повертайте.

До списку інструментів входить:

 • Канцелярські ножі.
 • Спеціальний ножик для обробки спеціальних фрагментів.
 • Зручний килимок для фіксації робочого матеріалу та затискача.
 • Лопатка для розгладження.
 • Стандартний олівець з лінійкою.
 • Клей.

Різновид киригами

Це мистецтво, як і більшість інших, має свої напрямки.

 • Дженігамі. Створення тривимірних фігур, які розкладаються за потреби. Зберігаються у складеному вигляді, де відсутня волога та вогкість. При виготовленні не потребують клею.
 • Орігамі. Використовується кілька листів, що складаються один з одним і утворюючи чудові фігури. Немає необхідності у вирізуванні чи вирівнюванні якихось дрібних деталей.
 • Кусудам. Використовуються нитки та клей. Завдяки такому методу збираються яскраві букети чи схожі композиції.
 • Скрапбукінг. Застосовується у створенні альбомів або щоденників. Як основу підбираються старі журнали.


Коли вибираєте шаблони для вирізування кірігамі, дотримуйтесь рекомендацій:

 • Зверніть увагу на суцільні лінії, щоб чітко вирізати в напрямку;
 • Пунктир – служить позначенням для згину зсередини, а кілька пунктирних точок позначають згин зовні; зберігайте усидливість і розвивайте терпіння, бо без цих якостей нелегко зосередитися на роботі, і досягти чудових результатів.

Не хвилюйтеся, якщо з першого разу нічого не вийде. Спробуйте ще раз, переходьте з малого на великий поступово. Далі обговоримо найпоширеніші категорії, звертаючи увагу на фото кірігамі.

Плоске киригами

Включає переважно саме зображення. На перший погляд здається просто, проте тут удосталь складних візерунків та інших дрібних деталей.

Основними складовими є однотонне тло та яскраві вставки фігур. Натуральним прикладом таких виробів є звичайні сніжинки, вирізані та наклеєні на вікна чи стіни.

Об’ємне киригами

Тут від майстра буде потрібна особлива уважність та завзятість. Звичайно, новачкові не так просто починати “будувати” з паперу такі складні конструкції. Однак, якщо маєте вищезгадані здібності та якості, цілком зможете впоратися зі складним завданням.

Вражає безмежність паперової творчості: можна створити від будинку до середньовічного замку або будь-які інші історичні сцени. Тривимірні конструкції злагоджуються завдяки надрізам, згинам та отворам.

Велика кількість аркушів йде на складні проекти. Такий виріб чудовий подарунок для рідних або друзів, тому що зроблено він власними руками.

Створюємо валентинку в техніці кірігамі

Виконуйте кожну дію поетапно:

 1. Розрахуйте приблизні розміри та перемалюйте модель на А5 або А4. Зважайте на щільність паперу.
 2. Канцелярськими ножицями вирізайте деталь. Уникайте нерівностей та обірваних країв.
 3. Дрібні деталі вирізуються окремо, а потім складаються в єдину фігуру.
 4. Валентинка може містити побажання або залишатися порожньою. Якщо ви не бажаєте вручну розфарбовувати, використовуйте кольоровий картон.

Сьогодні покупним подарунком уже нікого не здивуєш. А ручна робота завжди найвище цінуватися. Тому спробуйте себе у новому напрямі мистецтва, навіть якщо не маєте творчого потенціалу.

У всякому разі, слідуючи поетапно кожному кроку, зможете розкрити приховані таланти та приємно здивувати оточуючих.

Фото кірігамі