Киригамі (140 фото): схеми та шаблони для початківців, покроковий майстер-клас з описом, як зробити гарний виріб з паперу.

Киригамі – вчимося робити гарні вироби своїми руками, схеми та шаблони з паперу для початківців (140 фото)

Киригамі — мистецтво виготовлення різних конструкцій з паперу. Як основний інструмент використовуються ножиці та клей. Ремесло вимагає усидливості та завзятості, щоб досягти своєї мети.

При виготовленні багато майстрів дотримуються певних рекомендацій і дотримуються правил пропорцій. У результаті виходять чудові киригами картинки з кольорового або однотонного паперу.

Як усе починалося

Японське слово “киригами” російською означає – розрізаний папір. Це не найдавніше мистецтво, бо вперше світ дізнався про нього ще 1980 року. Однак, ніде не згадується точне число.

Звичайною мовою цей напрямок у мистецтві називають паперовою архітектурою. Щоб створити чудову фігуру, потрібно багато практикуватися. Так новачок зможе перейти від легені до складного, а професіонал і далі прокачувати свої скіли.


Спочатку вибираємо шаблон, щоб надалі по ньому вирізати конкретні деталі (можна з одного або кількох аркушів одразу). Завдяки розворотам фігури стають об’ємними та цілісними. Створення власного шедевру залежить від фантазії та терпіння.

Дитячі розкладні книги оформляють у стилі кірігамі. Це дуже копітка праця, яка вимагає уважності та акуратності. Однак завдяки цьому зміст твору сприймається якнайкраще.


Переписування сторінок створює динамічну атмосферу. Детальне опрацювання матеріалів та яскраве оформлення посилюють інтерес читача. Аналогічно створюються листівки киригами: збираються окремі деталі, а потім з’єднуються між собою.