Декор стін: 130 фото оригінальних ідей декору в сучасному стилі з майстер-класом, як зробити своїми руками підручними засобами

Декор стін своїми руками: фото оригінальних ідей дизайну інтер’єру. Інструкція, як зробити декор у сучасному стилі

Коли старий інтер’єр вже встиг набриднути за кілька років і назріло рішення його змінити, або просто прикрасити одну або кілька стін, без капітального ремонту — можна використовувати різні ідеї як оригінально перетворити звичний вигляд стін. src=”/wp-content/uploads/p>

Прикраса стін не тільки допомагає зробити інтер’єр кращим, це розвиває здібності до творчості, відволікає від життєвих труднощів і сприяє згуртуванню сім’ї, якщо долучити до цього близьких. Про те, які бувають варіанти настінного декору і як можна незвичайно та бюджетно зробити декор стін своїми руками, можна дізнатися нижче.

Шпалери-шестигранники своїми руками

Шпалери в умілих руках можуть стати справжнім шедевром. Наприклад, взявши звичайні шпалери під фарбування, можна зробити гарний декор стін шпалерами у вигляді шестигранників. Для цього знадобляться шпалери з чітко спрямованим штрихуванням.

 1. У цьому випадку рулон шпалер шириною метр 0,6. Щоб папір витрачався раціонально, 4 шестигранники в ширину смуги будуть якраз.
 2. Потрібно намалювати правильний шестикутник, зробивши шаблон на шматку картону за допомогою циркуля.
 3. Краю шаблону посилити скотчем, намалювати на шпалерах шестигранники за шаблоном та вирізати.
 4. Наклеївши на стіну перший шестигранник, потрібно виміряти висоту від верхнього плінтуса і зробити розмітку на всю довжину стіни для першого ряду.
 5. Потім, ту саму процедуру повторити для другого ряду і так далі. Щоб шестигранники добре трималися, потрібно добре промазувати і папір, і стіни.
 6. Після поклейки необхідно почекати 2 години, щоб шпалери добре просохли, потім пофарбувати їх водоемульсійною фарбою.
 7. Фарбу катати досить густим шаром, щоб зафарбувати всі олівцеві мітки та просвіти між шестигранниками, поверхня стане більш однотонною та красивою.
 8. На останньому етапі після висихання фарби потрібно пройти поверхню шовковою фарбою.

Важливо при цьому, щоб колір підкладки збігався з фінішним шаром і за відтінком та за тональністю.
Коли мету буде досягнуто — зазори між шестигранниками анітрохи не псуватимуть картини і все виглядатимуть досить ефектно. Цю технологію можна використовувати на стіну і на стелю.

У неї є ряд переваг, порівняно зі шпалерами:

 • По-перше немає видимого шва
 • По друге — зручність застосування на стелі
 • По-третє, зручність реставрації, якщо на стіні подряпається елемент — його можна відірвати, приклеїти новий і пофарбувати