Як гарно скласти паперову серветку: схеми для прикраси столу, тарілки, серветниці. Фото ідеї, як оформити, згорнути та загорнути

Як красиво скласти паперову серветку: поетапний майстер-клас з варіантами прикраси столу, серветниці, тарілки

У сервіруванні столу серветки відіграють не меншу роль, ніж сервіси, келихи, фужери, чарки та інші елементи. Без них дизайн сервірування матиме незавершений вигляд.

Серветки (чи паперові або тканинні вироби) можна акуратно розмістити по своїх місцях. Але можна підійти творчо до цієї процедури, і тоді гуляння набуде зовсім іншого характеру.

У цьому неважко переконатися, познайомившись із фото красивих серветок на святкових столах. Виникнення цих атрибутів сягає своїм корінням у далеке минуле. Сьогодні – це вже не рідкість, ані розкіш, а елементарне правило культури оформлення столу.

Історичні факти

  1. У Стародавній Греції три тисячі років тому функцію серветки виконували фігові листи. І навіть вони були доступні лише знаті.
  2. Через тисячу років у теж країні з’явилися перші полотняні серветки, що розміром нагадували невелику скатертину.
  3. Тільки у 15 столітті цей предмет став повсюдним компонентом трапези. У повсякденному прийомі їжі використовувався просто папір, а для урочистих випадків пропонувалися розписні тканинні серветки. Вони виготовлялися з дорогого матеріалу та прикрашалися гарними зображеннями.
  4. У Російській імперії цей реквізит з’явився за правління Петра Великого.
  5. Батьківщиною традиційного зразка серветок вважається Японія (початок 20 століття). Майстри спеціальним способом розм’якшували папір, потім розділяли на досить тонкі листи, а потім знову з’єднували і сушили.

Серветки – своєрідний показник правила етикету. Цей аксесуар слід приділити особливу увагу.

Акцент робиться на матеріалі (розмір, фактура, щільність), поєднанні колірної гами зі скатертиною та посудом, формі подачі. Чимале значення у виборі серветок грає конкретний момент їхнього використання, тобто. тематика столу.