Кусудама: робимо модульну кулю з паперу своїми руками. Покрокове фото майстер-клас з орігамі для початківців

Кусудама поетапно своїми руками: вчимося робити модульну кулю з паперу. Фото інструкція зі схемами

У Японії рукоділля досягло національних масштабів саме тут з’явилася історія про тисячі паперових журавликів, вони мали врятувати дівчинку від радіаційного зараження.

Але історія кусудами з паперу значно давніша. Японці вважають, що цей об’ємний виріб має цілющі якості. У неї заливають камфорну олію та її пари благотворно позначаються на здоров’ї.

Сучасна медицина з’ясувала, що він справді сильний протимікробний засіб, але має низку протипоказань, втім, як більшість ліків. Розберемося, як створювати цей виріб у домашніх умовах?

З чого почати

Для початку варто показати малюкам фото кусудами у її різних варіантах. Це допоможе зрозуміти, що йдеться про виробі з паперу. Далі для розширення дитячого кругозору корисно трохи поринути в історію.

Саме слово «кусудама» формується завдяки поєднанню двох інших — «кусурі» означає ліки та «тама» — кулю. У результаті виходить «лікарська кулька». Таким чином можна вивчити кілька японських позначень із цієї складної мови.

У давнину в Японії існував фактично культ паперу.Вона використовувалася лише для найважливіших справ, оскільки матеріалу мало. Вперше його привезли із Китаю.

З паперу стали створювати кулі, ромби, квадратики для оздоблення житла. Вважається, що вони наповнюють будинок позитивною енергією та смачними запахами, оскільки в них додавали камфорну олію, лікувальні трави, пахощі та безліч видів висушених квіткових пелюсток.

Перші версії створювалися у вигляді коробочок, вони зшивалися нитками. Пізніше з’явилися нові моделі цього виробу. Еволюцію можна бачити на різних картинках кусудами на основі інтер’єру японських будинків.