Вироби за казками (150 фото): найкращі ідеї зі схемами та шаблонами для початківців. Інструкція зі створення гарного виробу своїми руками

Вироби за казками своїми руками: покрокові уроки з описом, схемами, фото та шаблонами створення казкових героїв

Казковий світ безмежний та позачасовий. Його привабливість – у просте дива, здійсненні неможливого природним чином. Звертаючись до казкових сюжетів, можна на деякий час відволіктися від повсякденних буднів і повернутись у дитинство.

Тому вироби на сюжети з казок своїми руками люблять вигадувати та майструвати ті, хто ще не втратив романтики, не дав повної волі цинізму і не підкорився самопливу суворого життя.

На фото виробів за казками видно, наскільки різноманітний казковий світ та які джерела натхнення в ньому ховаються.

Різновиди виробів

Інструкція, як зробити виріб за казками, повинна починатися з опису можливих видів виробів.

Їх умовно можна поділити на:

 • Плоскі (картини, панно, листівки, мозаїки та ін.);
 • Фігурні (статуетки із пластиліну або глини тощо);
 • Серійні (кілька фігур з однієї казки, об’єднані в одному виробі);
 • Сюжетні (фігурки в інтер’єрі, наприклад, принцеса у палаці тощо).


Проблема вибору казки

Перед тим як взятися за майстер-клас зі створення виробів, важливо визначитися з тематикою. Російські народні казки (Колобок, Теремок, Гусі-Лебеді) знайомі всім з дитинства, їх герої легко впізнати і тому реалізувати їх у виробах простіше.

Диснеївські казки, казки Андерсена та братів Грімм яскравіші та вражаючі, для створення таких персонажів доведеться попрацювати.

Неоціненну допомогу можуть надати мультфільми, в яких казкові персонажі вже набули зримого втілення – залишається лише скопіювати. Дюймовочку чи Золоту антилопу всі пам’ятають із дитинства.

Набагато складніше фантазувати на теми із казок 1001 ночі або спробувати зобразити Маленького принца. Вироби за казками Бажова своїми руками – теж дуже непросте завдання: можна орієнтуватися на зелений малахіт або основних героїв – ящірок, оленів, Хазяйку Мідної Гори.

Вироби із казок не обов’язково робити на загальновідомі сюжети. Можна абстрагуватися від стереотипів та звернути увагу на незвичайні чи вигадані образи, наприклад:

 • Літаюча src=”/wp-content/uploads/ падаюча зірка з хвостом, на зразок комети;
 • Апарат, що нагадує машину часу;
 • «Сонце, що ожило»;
 • Втілений у виробі Лісовик або Домовик;
 • Привид або НЛО та ін.
Атрибутика казок та їх героїв

Якщо вигадати виріб – завдання немислимої складності, можна обмежитися простою атрибутикою. Звичайно, вирізаний з картону градусник із синьо-червоною шкалою ніяк не зійде за інструмент Доктора Айболіта. Або дзеркальце Сплячої Красуні важко уявити без неї самої.

Але горщик із глини з написом «Мед» або червона панамка послужать універсальними символами. Їх можна приєднати практично до будь-якої типової іграшки (відповідно, ведмедика та лялечки) – і казка стає впізнаваною!

Проста указка сприйматиметься як чарівна паличка, якщо написати на ній HARRY POTTER і пофарбувати в незвичайний колір.

Такі елементарні вироби – приклади того, як втілити в життя ідеї свого образного мислення. Зробити (намалювати, зліпити, склеїти) 3-голового дракона або російського богатиря набагато складніше, ніж, наприклад, машинку з мультфільму “Тачки”. Зате результат буде виглядати яскравіше і вражаюче.Проблема художнього оформлення виробу

Щоб зобразити Колобка та всіх, хто хотів його з’їсти, достатньо пластиліну. Діснеївську принцесу доведеться робити в шикарній сукні, обробленій бісером та паєтками. Японські аніме реально втілити лише у вигляді коміксів – інакше вони будуть невпізнанними.

Якщо ж відтворювати казковий палац, потрібно спочатку спорудити макет з картону, який поступово обробляти за допомогою наклейок, вставок, фарб та ін.

Схеми створення виробів за казками можуть включати одну техніку (випалювання, вишивка, ліплення), а можуть поєднувати кілька (конструювання, скрапбукінг, обробка лаком та ін.).

Той самий Віні-Пух може бути виготовлений з шишок, помпонів, пластиліну. Його реально зобразити на дошці чи картонці, тканині чи канві.

Залежно від рівня художньої творчості та докладених зусиль результат – виріб – виглядатиме по-різному.

Корисність або чиста естетика

Дитячі вироби за казками можна:

 • Обережно використовувати в побуті (для прикраси інтер’єру);
 • Продавати на ярмарках;
 • Дарувати друзям;
 • Зберігати на згадку про щасливі роки дитинства.

Все залежить від майстерності. Левеня та Черепаха, зроблені з бісеру, можуть стати оригінальним подарунком. Дерев’яна скринька-виріб, прикрашена малюнком за казками Пушкіна, — гідний предмет для участі у конкурсі рукоділок.

Ковдра в техніці клаптевого шиття можна видати за килим-літак – досить правильно підібрати кольори і переробити бахрому. Аплікація з фетру на тему казки про Маффіна або Братця Кролика, зроблена дитиною 6-7 років, зручно розміститься у сімейному альбомі.
Казка приходить на свято

Дід Мороз та Снігуронька – найказковіші персонажі напередодні Нового Року.Якщо класичні стереотипи – “Мороз Червоний ніс”, “борода з вати” – набридли, можна зробити вироби, що нагадують аналогічних героїв з інших країн. У Європі Св. Ніколаус має інший колір вбрання, їздить на оленях і кладе подарунки в панчоху.

Такі вироби зручно ховати під ялинкою. Постояти під нею – їхня єдина функція.

Фото виробів за казками